VIDEO/ Përhapet vatra e zjarrit në fshatin Niçë, digjet një sipërfaqe e madhe me bimësi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

KORÇË– Prej orësh vijon të jetë aktive vatra në fshatin Niçë të njësisë Dardhas. Favorizimi i flakëve nga era ka bërë që të shtohet tepër sipërfaqja e djegur deri më tani kryesisht livadhe dhe aishte.

Në terren janë shtuar forcat nga emergjencat civile, zjarrfikëset, inspektorët e pyjores të cilët vijojnë punën për izolimin dhe fikjen e zjarrit. Ende nuk dihet se sa është sipërfaqja e djegur deri tani. Policia ende nuk ka identifikuar tek autorët e zjarrit./O.S

Të fundit

Shkak ndërtimet e reja/ Ekspertët paralajmërojnë për një krizë strehimi në Gjermani

Zyra Federale e Statistikave të Gjermanisë njoftoi këtë javë se 294,400 apartamente të reja u ndërtuan në Gjermani vitin...

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e Prokurimit Publik ka shpjeguar ndryshimet...

I papërtueshmi Meta, e nis ditën me urimin e ditëlindjes së poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, me disa vargje të...

SPAK ‘frenon’ rritjen e çmimeve të apartamenteve

Pastrimi i parave të krimit të organizuar, investimet në pronat e paluajtshme, mbetet mënyra kryesor për pastrimin e parave në Shqipëri”, tha pak ditë...

‘Katunar pa pretendime dhe i padukshëm’/ Ku e sheh veten kryeministri Rama pas 20 vitesh

Ku e sheh veten kryeministri Edi Rama pas 20 vitesh? Në podcastin ‘Flasim’ ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj Rama tregoi “Duke u marrë me...

Lajme të tjera

Web TV