Gjuha e ashpër e Metës ndaj Dumanit dhe SPAK, reagon ambasadori i BE Tiranë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ambasadori i BE në Tiranë, Silvio Gonzato ka reaguar në lidhje me sulmet e kreut të PL Ilir Meta ndaj SPAK.

“Sulmet ndaj gjyqësorit nuk janë të denja për një demokraci”, tha ai.

I pranishëm ne Vlorë ne aktivitetin “Garancia rinore” , me të rinjtë, ambasadori i BE nuk ka lëshuar deklarata te tjera duke kërkuar të fokusohet thjesht tek aktiviteti i zhvilluar në ambientet e shkollës profesionale, industriale” Pavarësia”.

Kujtojmë se kreu i PL Ilir Meta ka ashpërsuar gjuhën ndaj Prokurorisë së Përgjithshme dhe kreut të SPAK Altin Dumani, të cilin e ka akuzuar për bashkëpunim me kryeministrin Edi Rama./E.T

Të fundit

Atentati ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja/ SPAK mbyll hetimet, dërgon për gjykim 6 persona

Prokuroria e Posaçme ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim në Gjykatën e Posaçme 6 persona, të cilët...

Londra aktivizon planin për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët

Një operacion sekret britanik për të ndaluar bosët shqiptarë të krimit që veprojnë në Britaninë e Madhe po tenton të ekspozojë politikanët e korruptuar...

“Shkoni në shtëpi”, qytetarët spanjollë protestojnë kundër turizmit masiv

Mijëra banorë mbushën rrugët e ishujve Vallerid të Spanjës për të demonstruar kundër turizmit masiv përpara sezonit veror. Mijëra protestues duke valëvitur pankarta me...

Mirëmëngjesi nga Luna Mari dhe babi, Luizi na prezanton me vogëlushen

Prej pak kohësh është bërë baba për herë të parë, por këngëtari Shkodran nuk ka munguar asnjë moment me postimet në rrjetet sociale. Pas mami...

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës

Kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha me grupin e tij në Parlament kanë shprehur në mënyrë të fshehtë dhe të hapur gjatë ditëve...

Lajme të tjera

Web TV