“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe akuzat e tij të forta kundër kreut të SPAK, Altin Dumaniu.

Meçe u shpreh se Meta ka kërcënuar hapur institucionin e rëndësishëm të Republikës së Shqipërisë.

Ndërsa më tej shtoi se këtij akti të Ilir Meta nuk i ka dalë asnjë opozitar në mbrojtje.

“Është e panatyrshme dhe e paarsyeshme që Meta të ngrejë një furtunë të tërë ndaj këtij personi kur nuk ka asnjë deklarim, apo aksion publik të SPAK apo në mënyrë të posaçme të Dumanit ndaj metës.

Përse pikërisht u shënjestrua Dumani? Mos të harrojmë se tek deklarimet e Metës ka disa gjera që janë edhe një kërcënim, si edhe një shpërdorim të nenit të kodit të procedurës penale që është ofendimi ndaj një personi që kryen detyrë shtetërore.

Ne kemi tre ditë që po merremi, me ngjarje që po ndodhim me Ilir Metën. Ai provokoi një situatë, dhe nuk ka një person që t’i dalë në mbrojtje. Të gjithë e kanë ndëshkuar dhe nuk i ka dalë askush në krahë.

Ilir Meta foli për Vojo Kushë. Por nëse do ta ndjekësh sinkronin e plotë, tha se kishte 300 mijë Vojo Kushë. Këta ndodhen në Gjermani, Francë, Angli, Amerikë. Pra t’i i dashur prokuror nuk ke ku të futesh. Kërcënim më të hapur se kjo nuk ka.

Ai kërcënoi një institucion Kushtetues të Republikës së Shqipërisë. Goditi sistemin që gjithë infrastruktura ndërkombëtarë po investon Jemi në kuadër të një personi që është i qartë në atë që bën, dhe nuk mund të themi që është i çmendur.

Lexo edhe :  Lajme të mira për pensionistët/ Lehtësi për njohjen e viteve të punës, ja ndryshimet

Ai kërcënoi dhe ai goditi dhe kërcënoi pastër fare me 300 mijë Vojo Kushash të shtrirë në të gjithë botën. Mafia këtë ka”, tha ai./   S.M

Të fundit

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe Sali Hidri me përkushtimin e...

“Shutter Island”, një film për nënën që vret tre fëmijët e saj

Nga Leonard Veizi   Çfarë ndodh në psikikën e një nëne e cila merr vendimin që të vrasë fëmijët e saj? Psikologët e psikiatrit reken të japin...

Lajme të tjera

Web TV