Rezidenca madhështore me vlerë 3 milionë euro e Loredanës në Zvicër!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ajo është një nga shqiptaret më të suksesshme ndërkombëtarisht. Loredana arriti shpejt të ngjiste shkallët drejt majave dhe gëzon sot një sukses të madh, duke shkruar emrin e saj krah artisteve më të mira europiane.

E bashkë me suksesin, vijnë edhe përfitimet ekonomike. Për të cilat publiku ka veçanërisht shumë kuriozitet. Sipas të dhënave jozyrtare të ardhurat e Loredanës janë 879 mijë dollarë në 2024. Është një parashikim i përafërt dhe mund të ndryshojë në intervalin midis 868,2 mijë dollarë – 999,9 mijë dollarë.

Pasuria e saj ka qenë një temë shumë e diskutuar jo vetëm në Shqipëri dhe Kosovë, por sidomos në Zvicër. Ndonëse shifrat e sakta nuk bëhen publike, ajo ka korrur pasuri të konsiderueshme përmes karrierës së saj të suksesshme muzikore. Me hite të shumta në krye të top-listave, koncerte të shumta, bashkëpunime me brande të ndryshme dhe një bazë të dedikuar fansash, të ardhurat e Loredanës përfshijnë shitje këngësh, honorare nga transmetimi, të ardhura nga koncertet dhe partneritete fitimprurëse. Për më tepër, ajo ka hyrë në botën e biznesit duke duke bashkëpunuar me marka të ndryshme.

Së fundmi, në Internet është publikuar rezidenca e saj me vlerë 3 milionë euro që ndodhet në qytetin piktoresk Emmen në Zvicër. Sikurse thuhet ajo mishëron stilin modern të jetesës së reperes e cila jeton aty bashkë me vajzën e saj, Hana.

Brenda rezidencës është studioja private ku Loredana shkruan tekstet e saj dhe krijon muzikë. Gjithashtu, prona ka një kopsht të madh përrallor./E.Ç

Të fundit

Presidencialet, Biden bën kërkesën e pazakontë ndaj Trump para debatit

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, tha se do të debatojë me kreun e Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden, por me...

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios

Gjatë vizitës së tij në Japoni, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është pritur në takim nga kryetarja e Bashkisë së Tokios, Yuriko Koike. Teksa...

“Paraqitu vetë”! Juli “harron” lojën, tremb Eglën, aktorja shpërthen në ulërima

Na ndajnë vetëm pak orë nga gjysëm finalja e Big Brother Vip Albania ku do të mësohen dhe sa banorë do ta prekin magjinë...

U fut për t’u larë në ujërat e Liqenit Artificial, i riu polak përfundon në spital

Një 25-vjeçar nga Polonia është futur ditën e sotme në Liqenin Artificial të Tiranës dhe dyshohet se ka rrezikuar të mbytet. Mësohet se i riu...

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe u ndodhen në pistë qysh...

Lajme të tjera

Web TV