Liverpool mposht Wolvesin në sfidën përmbyllëse të kampionatit, Klopp përcillet si hero

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jurgen Klopp mbylli eksperiencën e tij 8-vjeçare në krye të Liverpool-it këtë të dielë.

Skuadra e trajnerit gjerman e mbylli sezonin e Premier League me fitoren 2-0 ndaj Wolves, ndërsa u rendit në përfundim të edicionit futbollistik 2023-2024 në vend të tretë me 82 pikë.

Në minutën e 28’ Semedo u ndëshkua me karton të kuq dhe i la miqtë me dhjetë lojtarë.

Superioriteti numerik u shfrytëzua nga vendasit, të cilët zhbllokuan takimin në minutën e 34’ falë Mac Allister.

Teksa në minutën e 40’ Quansah dyfishoi avantazhin për skuadrën e Jurgen Klopp si dhe vulosi këtë takim, pasi pjesa e dytë nuk solli gola të tjerë.

Kështu Liverpool e mbyll sezonin në vend të tretë me 82 pikë, teksa Wolves në vend të 14-të me 46 pikë.

Ndërsa vlen të theksohet që tifozët e “The Reds” realizuan një super performancë para nisjes së takimit, e gjitha e dedikuar për trajnerin Jurgen Klopp, duke shkruar “Jurgen you never walk alone”, që në shqip përkthehet “Jurgen ju kurrë nuk do jeni vetëm”, si dhe u duartrokit gjatë gjithë kohës në ndeshjen e fundit të gjermanit në krye të Liverpool.

Të fundit

Homazhe për ish-kryebashkiakun Sejdini, Balla: Përçoi mesazhin e bashkëpunimit

Janë zhvilluar këtë të enjte homazhet në Elbasan në nder të ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini. Sejdini ndërroi jetë të...

Tatimi për profesionet e lira/Braçe: Kush do le të ikë në Kosovë, se ua mat kokën ai atje

Deputeti socialist Erion Braçe mendon se ligji për tatimin e profesioneve të lira nuk është i gabuar. Në një debat me Jorida Tabakun nga opozita...

Meloni në qendër të vëmendjes në samitin e G7 këtë javë, do presë liderët e botës

Dy opsione akomodimi për samitin e G7 të kësaj jave në rajonin jugor italian të Pulias janë shfaqur: Njëra, një vendpushim luksoz me vila të...

Kush është 36-vjeçari që iu sekuestrua 1.8 mln euro pasuri në Fier!

Mijëra hektar tokë, apartamente, vendparkim, 12 makina dhe llogari bankare, pasuri në total me vlerë rreth 1.8 milion euro që u sekuestruan një ditë...

Will Smith pretendon se ka parë një fantazmë: Ia mbatha nga hoteli

Will Smith ka pasur disa takime drithëruese gjatë rrjedhës së jetës së tij. Gjatë javëve të fundit, Smith ka promovuar filmin e tij të...

Lajme të tjera

Web TV