‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i shkëlqyer promovimi për Shqipërinë.

Albania, kështu quhet himni që këngëtarit Capital T i është besuar nga FSHF.

Tanimë kënga dhe klipi janë të plota në Youtube, ndërsa promovohet Shqipëria. Nga ujërat e kristaltë, sitet arkeologjik, kalatë e kështjellat, si edhe qytetet në Shqipëri, Kosovë e Maqedoninë e Veriut nuk kanë munguar në këtë klip.

Në qendër të vëmendjes edhe ndeshjet kualifikuese, si edhe festa kuqezi pas sigurimit të një vendi në ‘Gjermani 24’. ‘Me i pas dy jetë, i kisha dhënë për ty’ apo edhe ‘Dardani, kudo kam shëtitur, por e kam ditur që s’ka si ty’, këto janë disa fragmente nga poezia që Capital T sjell./   S.M

Të fundit

Ambasada e SHBA godet Berishën pasi mori vulën: Pozicioni për non gratat nuk ka ndryshuar

Ambasada amerikane ka reaguar pak ditë pasi Apeli vendosi t’i kthejë vulën e PD-së, ish kryeministrit Sali Berisha. Selia diplomatike...

“E kam traumë”/ Pas fejesës në Për’puthen, Gerti thyen heshtjen: Ja pse u ndava me Saiden

Ky edicion i programit të dashurisë Për’puthen pati plot ngjarje që bën bujë në shtypin rozë. Një prej tyre ishte dhe fejesa e Gertit...

Sektorët ku punonjësit paguhen më shumë në vend

Qytetarët shqiptarë kanë pagesa më të mira në shtet. Statistikat e Instatkonfirmojnë se një trend i tillë ka vijuar edhe në muajt e parë...

Matura Shtetërore/ Publikohen notat e provimit të Gjuhës së Huaj, ja linku

Të gjithë maturantët që kanë dhënë këtë provim mund të kontrollojnë rezultatet e tyre online në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e...

Grupi i zjarrit

Nga Artur Ajazi Dogjën goma, hodhën molotovë, tym e flakë qendra e Tiranës, smog dhe ndotje alarmante, dhe sërish kërkonin nga Policia e Shtetit “mos...

Lajme të tjera

Web TV