Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • EURO2024/ Ja pse është zbehur lavdia e Italisë

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Lavdia e futbollit të Italisë është zbehur! Që nga fitimi i Kupës së Botës në vitin 2006, kombi dikur krenar i futbollit ka përjetuar një sërë zhgënjimesh. Blick analizon arsyet e rënies dhe shpresën për ringjallje.

  Cila finale e Kampionatit Europian apo e Kupës së Botës është e para që ju kujtohet plotësisht? Për të gjithë ata që kanë lindur në 1998 ose më vonë dhe nuk mendojnë shumë për histori nga e kaluara, Italia nuk është një komb i madh futbolli.

  Sado e ashpër që mund të tingëllojë, kjo nuk është diçka që doli nga ajri.

  Performanca e Italisë që nga titulli i fundit i Kupës së Botës tetëmbëdhjetë vjet më parë në Kupën e Botës 2006 flet shumë. Shtatë nga nëntë turnetë e fundit përfunduan me zhgënjim. Prandaj, titulli i Kampionatit Evropian tre vjet më parë mund të konsiderohet lehtësisht një rastësi.

  Një gjë është e sigurt: Zvicra nuk duhet të ketë frikë nga një kombëtare me një histori të tillë. Ajo nuk është më një humbje, siç ishte në këto duele në mijëvjeçarin e fundit. Megjithatë, për këtë nuk është vetëm faji i Zvicrës, por edhe vetë Italia është kryesisht përgjegjëse për të.

  Trajneri legjendar Arrigo Sacchi dikur tha: “Ne ishim një restorant luksoz, tani jemi një piceri”. Sipas traditës së mirë italiane, nuk ka vetëm një arsye për krizën. Përkundrazi, është një seri gabimesh dhe ngjarjesh që përshtaten në mënyrë të përkryer me sportin e dytë kombëtar të Italisë: zhvendosjen e përgjegjësisë.

  Italia di të qëndrojë e bashkuar

  E keqja filloi vërtet pak para Kupës së Botës 2006. Skandali i basteve “Calciopoli” tronditi Italinë. Disa klube të mëdha si dhe menaxherë si Luciano Moggi janë të përfshirë. Vendi është i zemëruar dhe i zhgënjyer. Besimi te Squadra Azzurra? Është e barabartë me zero.

  Por siç ndodh shpesh në situata krize, italianët dinë të formojnë një njësi. Siç kërkon himni i tyre: “Të mbyllim radhët. Ne jemi gati të vdesim. Italia ka thirrur! Po!” Por edhe për shkak se skuadra ka shumë talent, papritur ata arritën të bëjnë bujë të madhe.

  Lexo edhe :  Heroi i Spanjës shpallet tradhtar, e ëma s’lejohet të dalë nga shtëpia

  Buffon; Zambrotta, Cannavaro, Materazzi, Grosso; Camoranesi, Pirlo, Gattuso, Perrotta; Totti, Toni. Ky është formacioni italian kur ata fituan finalen e Kupës së Botës 2006. “Siamo sul tetto del mondo” (“Ne jemi në çatinë e botës”) është titulli në gazetat e 10 korrikut 2006. Një gjendje shpirtërore që nuk zgjat shumë.

  Pa investime, nuk ka sukses

  Skandali i basteve e kthen shpejt në realitet gjithë Italinë. Juventusi duhet të zbresë në Seria B. Milani, Interi, Fiorentina dhe Lazio e nisin Serinë A me pikë negative. Të gjithë mendojnë për mbijetesën afatshkurtër.

  Pasojat janë shkatërruese. Seria A po humbet shuma masive të të ardhurave nga reklamat. Shumë investitorë po kërcejnë. Shikuesit qëndrojnë larg stadiumeve të rrënuara. Borxhet po grumbullohen. Dhe kur dikush përpiqet të provojë diçka të re, politikanët e ndalojnë atë me burokracinë e tyre. Prandaj nuk ka asnjë investim në infrastrukturë, marketing dhe talente të rinjsh. Asgjë nuk do të reformohet për një kohë të gjatë. Por gjithnjë e më shumë dhe aq më shumë ankohej me mall.

  Pasardhësit e zhdukur

  Ndryshe nga ligat e tjera, klubet e Serisë A ende gjenerojnë vetëm një pjesë të të ardhurave të tyre totale nga biletat. Arsyeja: Vetëm tre prej tyre kanë arenën e tyre: Juventus, Atalanta dhe Udinese.

  Kombëtarja ka vuajtur gjithnjë e më shumë vitet e fundit nga ekonomia e dobët e klubeve dhe zhvillimi i dobët i të rinjve. Ka vite që mungojnë emrat e mëdhenj. Por nuk është vetëm sepse nuk lindin futbollistë të mirë. Jo, sepse të rinjtë nuk mbështeten shumë. Kështu ndodhi me Sandro Tonalin (24) dhe Nicolò Fagioli (23), të cilët u shpërqëndruan me baste të paligjshme dhe u ndëshkuan me ndalime disamujore për këtë. S.B

   

  Të fundit

  “Dua të jem në qendër të vëmendjes”, habit Meri Shehu: Do jem pjesë e një filmi!

  Astrologia Meri Shehu ka qenë e ftuar në një emision televiziv, ku përveçse ka treguar eksperiencën e saj në...

  Vaksina që të mbron përjetësisht nga gripi do të jetë gati së shpejti

  Një vaksinë e përgjithshme, që mbron nga çdo formë e gripave, mund të jetë në dispozicion brenda pesë vjetëve, thonë shkencëtarët raporton “The Sun’. Virusi...

  Kurrë mos mbani taka gjatë shtatzënisë, ja pse

  Mëmësia është një përvojë emocionuese dhe e gëzueshme, por nuk është pa rreziqe. Trupi i një gruaje pëson ndryshime të shumta gjatë shtatzënisë. Ajo...

  E bukur dhe e vërtetë, Policia Rrugore në Tiranë ofron ujë qytetarëve dhe turistëve

  Do të vije bast se cila nga pijet është më e mira, dhe nuk do të besoje se do të ishte UJI përgjigjja e duhur për...

  Çfarë i ndodhi? Avokati i Berishës përfundon në spital

  Genc Gjokutaj ka deklaruar se nuk mund të konceptohet tërheqja e tij nga mbrojtja ligjore e kryetarit të opozitës Sali Berisha, e cila mbart...

  Lajme të tjera

  Web TV