Aktualitet

I ftohti në vend/ Në këto akse problematike duhet të lëvizni me zinxhirë

Ngricat dhe dëbora kanë pushtuar vendin tonë këto ditë shkurti duke shkaktuar dhe mjaft problem me qarkullimin. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një njoftim mbi gjendjen e rrugëve duke paralajmëruar lëvizjen me zinxhirë në akse të caktuara. Në Rajonin Verior akset...

SHÇBA pezullon 4 punonjës policie, tentuan të kalojnë ilegalisht një vajzë

Ditën e sotme SHÇBA ka pezulluar 4 punonjës policie pasi dyshohet se kanë tentuar të kalojnë në mënyrë të paligjshme një shtetase në Rinas. Policët akuzohen për veprën penale “Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe shtetësja...

Burri i shiti vajzën, historia e tmerrshme e gruas nga Fieri

Liliana Dule, 46-vjeçarja nga qyteti i Fierit, ka kaluar dy martesa të dhimbshme nga të cilat ka sjellë në jetë katër fëmijë. Në martesën e dytë, Liliana bie pre e trafikimit të qenieve njerëzore në shtetin italian. Bashkëshorti i ri e...

I vranë djalin për një karikues, ndodh mrekullia në familjen Mihali

Në familjen e Pavllo dhe Fatmira Mihali ka ndodhur mrekullia. Ata kanë gjetur forcën për të lënë sadopak pas dhembjen që u shkaktoi vrasja e djalit të tyre, Marvit, për një karikues, dhe janë bërë prindër të një vajze,...

Ja ku e fsheh heroinën 26-vjeçari për t’i shpëtuar policisë

Në 24 orët e fundit policia e Tiranës ka vënë në pranga 5 persona. Një tjetër ndërkohë po procedohet në gjendje të lirë. 26-vjeçari me inicialet O.K. u arrestua sepse tregtonte lëndë narkotike në zonën e Yzberishtit. "Shtetasi O. K., sapo...

‘Nuk e dija që isha në kërkim’/ Lihet në burg i dënuari përjetë në Greqi

Gjykata e Vlorës ka lënë në arrest me burg Bardhosh Mino (Lytaj) pasi ishte shpallur në kërkim për sërë veprash kriminale. 47-vjeçari, i cili u arrestua dy ditë më parë, rëndojnë akuza të rëndë. Ndërkohë që është i dënuar edhe...

Habit transgjinorja shqiptare: Babi ka merak si më trajtojnë çunat

Një transgjinore 25 vjeçare shqiptare ka folur për herë të parë në një emision televiziv në lidhje me orientimin e saj seksual. Lola ka treguar se si babi i saj i jep këshilla në lidhje me marrëdhëniet e saj....

Ndalohen 87 emigrantë sirianë dhe afganë në Korçë

Në Korçë janë ndaluar 87 emigrantëve të paligjshëm. Nga të dhënat e policisë mësohet se emigrantët ishin shtetas sirianë dhe afganë. Emigrantët janë ndaluar në fshatrat kufitare me shtetin grek pranë fshatit Vidohovë në Devoll, Mësohet se policia pasi u ka...

Policia nuk toleron njeri, mbyt në gjoba dhe arrestime ‘të fortit’

Policia në Fier gjatë një kontrolli rutinë ndaj drejtuesve të mjeteve ka arrestuar 8 drejtues mjetesh pasi janë kapur duke drejtuar automjetet pa leje drejtimi. Ndërkohë një drejtues mjeti është shpallur në kërkim. Gjatë 24 orëve të fundit janë vendosur...

Anti-KÇK-ja iu qepet të fortëve, Suel Çela dhe Plarent Dervishaj

Anti-KÇK-ja ka nisur aksionin e saj të radhës duke vënë në sitë pasuritë e dy prej më të fortëve në vend. Operacioni Forca e Ligjit iu ka lënë afat 48 orë Plarent Dervishajt dhe Suel Çelës, për të justifikuar...

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...