GAZETA

Të fundit

Britney Spears për më shumë se 13 vite në gjyq me të atin: Dua të më kthehet jeta ime

Ylli i pop-it Britney Spears ka sulmuar konservatorizmin “abuziv” që ka kontrolluar jetën e saj për gati 13 vjet...

Kaos me kompletimin e fazës së 1/8-ave, ja si ndahen të 3-at më të mira

Ky Europian, i cili përveç dy të parave (vendi i parë dhe i dytë) të çdo grupi që avancon më tej, menjëherë dërgon edhe...

Macron pret Kurtin në Paris, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur sot nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin Presidencial Elysee. Sipas një deklarate për mediat nga Zyra e...

Madhështia e shkrimtarit argjentinas me prejardhje arbëreshe

Ernesto Sábato është shkrimtar argjentinas me prejardhje arbëreshe. Ai ka lindur në Rojas, provincia de Buenos Aires në Argjentinë më 24 qershor, 1911. Nëna...

Moderatorja e njohur ndan lajmin e trishtë: “Babi im i shtrenjtë nuk e mendova kurrë që do ikje kaq shpejt”

Ditë zie për moderatoren e sportit Vilma Masha. Vilma ka humbur njeriun më të shtrejtë, babain e saj. Lajmin e trishtë e ka bërë me...