Hard Talk

Të fundit

Miranda Hoxha: Del Frroku e gjuan Meçon, mos u çudit kur të dalë të drejtojë ndonjë studio plot me bu”r”a

Lidhur me akuzat që gazetari Frrok Çupi hodhi ndaj gazetares dhe moderatores Sonila Meço ka ardhur një reagim dhe...

Projektligj për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, ja çfarë po diskutohet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka nisur të premten shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pas propozimit që i...

Pipero tregon bisedën me infermieren që s’besonte te Covid: Më mori ne telefon më tha…

Mjeku i spitalit Infektiv, Pëllumb Pipero ka komentuar një mesazh të një qytetari, i cili shprehej se në shumë raste vdekjesh, u është thënë...

Shtohen tensionet, SHBA vendos sanksione ndaj shefes ekzekutive të Hong Kongut

Departamenti amerikan i Thesarit ka vendosur sanksione ndaj shefes ekzekutive të Hong Kongut, Carrie Lam dhe 10 zyrtarëve tjerë të këtij territori si dhe...

“Dhe rrënjët e flokëve më dhimbnin”/ Nora Malaj infektohet me COVID-19

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka zbuluar se ka qenë e infektuar me COVID-19 dhe sot pas 16 ditësh është shëruar. Në një postim në...