Argëtim

Video e pazakontë/ Ekspertët shpjegojnë se ç’është tornadoja e zogjve

Qindra zogj teksa fluturojnë në sinkronizim gjatë perëndimit të diellit dhe formojnë një “re” lëvizëse, janë fiksuar në kohë nga një qytetar në Gujarat, Indi. Ai ishte duke vrapuar kur u has me fenomenin që ekspertët e quajnë murmuritje në...

Horoskopi, 5 prill 2020/Ja çfarë parashikojnë sot yjet për ju

Dashi E diela do të jetë nën ritmin e duhur, ku duhet të tregoni kujdes në dashuri, veçanërisht nëse keni një histori paralele. Në punë do të ketë momente nervozizmi si dhe debate me dikë, ndaj kujdes. Demi Ju pret një ditë...

Romanca të reja e rritje ekonomie, çfarë kanë parashikuar yjet për muajin prill?

Parashikimi nga Jorgo Pulla Komunikimi do të jetë definitiv dhe do të luajë një rol relaksues në humorin tonë. Marsi në Ujor tashmë nga data 30.03, në prill e kthen interesin tonë mbi përpjekje skuadrash dhe aktivitete grupi që kanë...

Habit Sazan Guri, tregon detaje nga izolimi: Jam 55 vjeç dhe e kënaq gruan, vënçe biles

Sazan Guri, ambientalisti shqiptar ka ndarë detaje nga jeta e tij me ndjekësit në rrjetet sociale. Ai ka treguar çdo gjë që ka arritur në jetë dhe u shpreh se edhe në moshë të thyer do të qëndrojë ‘i...

Horoskopi, 28 mars 2020

Dashi Nëse ka situata të mbetura pezull, tashmë ka ardhur momenti që të flisni hapur. Vetëm pasi të sqaroheni do të ndiheni më të qetë. Demi Është e kotë që të kapeni pas situatave të së kaluarës të cilat nuk ju përkasin...

Horoskopi, 27 mars 2020

Dashi Keni kaluar ditë të mbushura me tension dhe tashmë do të keni dëshirë për përgjigje dhe konfirmime. Mundohuni që të mos jeni shumë impulsiv. Ju presin ditë interesante nga pikëpamja sentimentale. Demi Nëse mundeni, eliminoni disa angazhime nga axhenda juaj, për...

“Optimizëm gastronomik”/ Lufton çdo ditë me COVID-19, mjeku shqiptar tregon recetën speciale

Për të dalë pak përtej njoftimeve dhe mesazheve sensibilizuese për masat mbrojtëse ndaj COVID-19, mjeku Tritan Kalo ka treguar se me çfarë ushqehet pasi tërhiqet për pak pushim nga lufta me koronavirusin. Duke folur për “optimizëm gastronomik”, mjeku publikon foton...

Horoskopi, 25 mars 2020

Dashi Gjatë kësaj dite do të jeni mjaft të tensionuar. Në dashuri do të ketë vendosmëri. Ndërsa puna kërkon kujdes, sidomos sa i takon marrëveshjeve. Bëni mirë që të mendoni lidhur me atë që thoni. Demi Do të ketë një përmirësim sa...

Horoskopi, 24 mars 2020

Dashi Mos bëni shumë punë, mos u lodhni më shumë nga sa duhet. Ky është një moment i mirë për ndjenjat. Tashmë mund të flisni dhe sqaroheni. Veç duhet të bëni kujdes ndaj nervozizmit. Demi Mundohuni që të mos lodheni shumë dhe...

Horoskopi, 22 mars 2020

Dashi Është e rëndësishme që gjatë kësaj të diele të ndaloni dhe të pushoni pak. Keni akumuluar shumë stres gjatë kësaj jave, kjo për shkak të bashkëpunëtorëve tuaj. Mundohuni që të rigjeni ekuilibrin me veten dhe të tjerët. Demi Do keni mendime...

Të fundit

Regjistrohen 552 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve në Itali, rikthehet frika

Infeksionet e koronavirusit në Itali vazhdojnë të rriten: në 24 orët e fundit ka pasur 552 raste të reja,...

Foto që s’duhen humbur/ Burri komplet i zhveshur vihet në ndjekje të derrit “hajdut”

Një moment i pazakontë është regjistruar pranë një liqeni në Berlin. Një burrë është fotografuar komplet i zhveshur teksa ndiqte një derr të egër dhe...

‘I kanë marrë zvarrë mësuesit në mitingje,’ denoncimi i PD-s denoncimi i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se institucionet arsimore drejtohen nga persona të komanduar politikisht. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Boçi...

Miranda Hoxha: Del Frroku e gjuan Meçon, mos u çudit kur të dalë të drejtojë ndonjë studio plot me bu”r”a

Lidhur me akuzat që gazetari Frrok Çupi hodhi ndaj gazetares dhe moderatores Sonila Meço ka ardhur një reagim dhe nga Miranda Hoxha. Në një postim...

Projektligj për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, ja çfarë po diskutohet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka nisur të premten shqyrtimin e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), pas propozimit që i...