Shkëlqeu me Veronën, gjigantët evropian piketojnë shqiptarin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Disa  nga klubet më të mëdha evropiane janë duke vëzhguar qendërmbrojtësin me origjinë shqiptare, 19-vjeçarin Marash Kumbulla.

Ndonëse shumë i ri në moshë, Kumbulla kë tërhequr vëmendjen e Interit, Juventusit dhe së fundmi edhe të klubit anglez të Manchester United.

Ky lajm është bërë publik nga media lokale italiane “L’Arena”, e cila ka shkruar se një i dërguar nga United ka ndjekur takimin miqësor të 25 korrikut midis Hofenhaim dhe Veronës që u zhvillua në Gjermani, ndeshje ku u aktivizua edhe lojtari me origjinë shqiptare.

Ndonëse fjalët janë të shumta ende nuk ka asgjë konkrete dhe mësohet se 19-vjeçari është i përqendruar të kampionati italian dhe te Verona.

Performancat dhe rezultatet që ka dhënë në ndeshjet që është aktivizuar kanë bërë që shumë media italiane të shkruajnë për të dhe se shumë klube ta vëzhgojnë nga afër të riun shqiptar./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Kryemadhi reagon pas deklaratave të Metës: Nuk më ka sulmuar si bashkëshort, por si…

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi mendon njësoj si bashkëshorti i saj, Ilir Meta sa i përket Prokurorisë...

“Qëndrimi për Berishën s’ka ndryshuar”/ Diplomati amerikan: Personat non-grata…

I ngarkuari me punë i SHBA në Tiranë, David Wisner tha se qëndrimi për Sali Berishën nuk ka ndryshuar. Në një intervistë për Zërin...

Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia

Ulja e temperaturave në 24 orët e fundit ka rikthyer reshjet e dëborës në Qafë Thore. Gjatë mëngjesit të sotëm, e gjithë zona është mbuluar...

Zona e lirë ekonomike/ Në Tiranë po ndërtohet “TEDA”, 7 mijë vende të reja pune

Tirana është bashkia e parë që krijon një zonë të lirë ekonomike Bashkia e kryeqytetit dhe Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit nënshkruan marrëveshjen e...

Rasti “Meta”, Vojo dhe urgjenca e Ligjit për Partitë Politike

Nga Ben Andoni Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, kryetar dhe së shpejti mëtuesi kryesor për president i PL-së, një partie realizuar për pak orë, ngritur...

Lajme të tjera

Web TV