Legjenda e United tallet me ish-ekipin, “I moshuar që do të bëjë seks”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-lojtari i Manchester United, Erik Kanton është tallur me ish-skuadrën e tij për paraqitjen e dobët që kanë bërë në këtë sezon.

Ai e ka krahasuar këtë epik me një plak të moshuar që dëshiron të kryejë marrëdhënie seksuale.

“Të shikosh këtë Manchester United në këto momente është njësoj si të shohësh një të moshuar të bëjë seks. Përpiqet me të gjitha mundësitë, por në fund të ditës, secili zhgënjehet. Këtë nuk e them për vete, është një metafor”-është shprehur ai.

53-vjeçari njihet botërisht për batutat e tij therëse që bën ndaj skuadrave të futbollit e lojtarëve të këtij sporti.

Momentalisht Manchester United ndodhet plot 13 pikë larg zonës së kupave të Evropës dhe nuk po arrin që të ngrihet në nivelin e duhur në kampionat.

Ekipi renditet në vendin e 8-të në kampionatin më të madh të futbollit në Angli atë të Premier Ligë./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Euro nuk do kthehet më në shifrat e viteve të kaluara

Bizneset eksportuese nuk po ngrenë kokë. Shifrat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin mars bizneset vendase kanë shitur mbi 87.4 milionë...

Lajme të tjera

Web TV