I vranë gruan/ Burri: Të bëhet drejtësi! Edhe nipi të ndëshkohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Bashkërshorti i 51-vjeçares që mbeti viktimë e grabitjes në Mallakastër, ka folur për herë të parë pas ngjarjes.

Ahir Saliaj kërkon drejtësi.

Sipas tij, autorët e vrasjes së gruas së tij duhet të marrin ndëshkimin e merituar, edhe pse njëri prej tyre është nipi i tij, djali i vëllait.

Prononcimi i burrit të viktimës në Fier

Është një vrasje makabër. Unë jam burri.

Si e mësuat ngjarjen?

Isha në Kretë të Greqisë, e marr në telefon dhe nuk hapte telefonin. Pasi njoftoj vëllanë e madh që kishte ardhur me policinë në 01:00 të natës dhe më njoftoi në mëngjes.

Iknit shpesh në Greqi?

Në nëntor kam shkuar në Greqi.

U kishte shprehur Drita më parë ndonjë shqetësim?

Jo, kurrë. E kisha lënë shumë herë vetëm

Si u njoftuan?

Na thanë se dera është mbyllur, kur e hapën dhe gjetën shtëpinë të kthyer ashtu, thashë dicka ka ndodhur.

Njëri është nipi prej autorëve, a do të kërkoni drejtësi?

Patjetër që do të kërkoj drejtësi, edhe fëmija po të ishte, duhet të ndëshkohet.

Keni kontaktuar me familjarët e nipit?

Jo, jo, absolutisht! Nuk kam kontaktuar.

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV