VIDEO-E tmerrshme/ Furgoni bëhet fije-fije, njerëzit fluturojnë në rrugë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një furgon është përfshirë në një aksident të rëndë duke bërë që njerëzit brenda tij të fluturojnë në rrugë.

Pamjet tregojnë se edhe pse furgoni ishte duke ecur normalisht, ai përplaset me trafik-ndarësen duke u bërë fije-fije në mes të autostradës.

8 persona u plagosën, ku 4 prej tyre u hodhën nga furgoni në mes të autostradës. Të tetë të plagosurit u dërguan në spital, ku tre prej tyre në gjendje të rëndë.

Shkaku i aksidentit mësohet se ka qenë shpërthimi i gomës së pasme të furgonit, duke e bërë atë që të përplaset me trafik-ndarësen dhe të bëhet ‘copë e çikë’.

E gjithë ngjarja ka ndodhur në Tajlandë, ku një shofer tajlandez po transportonte me furgonin e tij 8 turistë britanikë./Fjala.al/


Të fundit

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Lajme të tjera

Web TV