Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

2019-ta, Shqipëria me 6.4 milionë turistë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipërinë e kanë vizituar gjatë vitit 2019 një numër rekord prej 6.4 milionë të huajsh, me një rritje prej 8.1% në krahasim me vitin e kaluar, sipas të dhënave të INSTAT.

Edhe gjatë muajit dhjetor, pasi Shqipëria u godit nga tërmeti, hyrjet e shtetasve të huaj në vend janë 288.708, krahasuar me Dhjetor 2018 ky numër është rritur me 2,9 %, por që kryesisht ishin grupet që erdhën të ndihmojnë vendin për të përballuar pasojat e tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

Në total, për vitin 2019, hyrjen më të larta të të huajve e kishin shtetasit nga Kosova, që përbënin 35% të totalit. Në vend hynë 2.2 milionë shtetas nga Kosova në 2019-n, me një rritje prej 7.5% në raport me vitin e mëparshëm.

Në vend të dytë ishin shtetasit nga Maqedonia, që përbënin rreth 12% të totalit. Nga Maqedonia erdhën 753 mijë shtetas, me rritje 11% në raport me vitin e kaluar.

Më pas renditen Greqia e Italia, me përkatësisht 9.3 dhe 7.3% të totalit, ku një pjesë të madhe e përbëjnë emigrantët shqiptarë që kanë marrë pasaporta greke apo italiane.

Në vend të pestë është Mali i Zi, me 5.7% të hyrjeve.

Nga të pesta këto vende erdhën në total rreth 70% e shtetasve të huaj, duke qenë potencial i turizmit masiv.

Rritje të ndjeshme shënuan gjermanët, hyrjet e të cilëve ishin 16% më të larta, duke përbërë 2.6% të totalit.

Të vetmit me rënie ishin polakët, hyrjet e të cilëve ranë me 14% në 2019-n, pas rritjes dyshifrore dy vitet e mëparshme. Në 2019-n erdhën 132 mijë polakë, ose 21 mijë më pak se një vit më parë.

Lexo edhe :  Mbreti Karli III: Qeveria dëshiron të ripërcaktojë marrëdhëniet MB-BE

Të fundit

Samiti i Komunitetit Politik Europian/ Rama takon kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis

Kryeministri Edi Rama është takuar në Londër me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis. Takimi mes dy zyrtarëve është zhvilluar në...

Pesë arsye të forta përse duhet të hani më shpesh ananas

Në kultivimin e ananasit nuk përdoren pesticide dhe mjete të tjera mbrojtëse. Ananasi është frut i adhuruar në gjithë botën, për shkak të shijes dhe...

U tall me gjatësinë e Melonit, gazetarja italiane gjobitet me 5 mijë euro

Gjykata e Milanos ka urdhëruar gazetaren Giulia Cortese t’i paguajë kryeministrit italian Giorgia Meloni 5,000 euro (5,465 dollarë). Ky çmim vjen si i dëmshpërblim...

Miratohet projekt-deklarata për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë

Kuvendi ka miratuar me 96 vota pro dhe asnjë kundër projekt deklaratën e PDIU-së për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë. Drafti i PDIU-së,...

Berisha thirrje Avokatit të Popullit: Hetoni kushtet e punës të punonjësve të turizmit

Kreu i PD-së, Sali Berisha me anë të  një postimi i ka bërë thirrje Avokatit të Popullit të ndërmarrë me urgjencë një hetim për...

Lajme të tjera

Web TV