Tregtarët në protestë kundër shembjes së tregut elektrik tek Ali Demi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tregtarët e Tregut  Elektrik kanë dalë në protestë kundër projektit të bashkisë për shembjen e tregut në zonën e “Ali Demit.”

Protesta e tyre ka filluar që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Tregtarët kanë marrë një urdhër që deri në orën 9 duhet të lirojnë tregun pasi do të fillojë puna për heqjen e konteniereve.

Punonjësit e baskisë, rreth orës 09:49, kanë nisur çmontimin e kontentierëve nga tregu elektrik.

Në zonë ka prani të shtuar të policisë. Nga ana tjetër tregtarët e këtij tregu të zhvendosur para bashkisë së Tiranës kërkojnë takim urgjent me kryebashkiakun Veliaj. /Fjala.al

Të fundit

Marrëveshja për emigrantët/ Balla: 4 % e sfidës së Italisë do të trajtohet nga Shqipëria

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka folur në Komisionin e Politikës së Jashtme përsa i përket marrëveshjes Shqipëri-Itali për...

Me Kadare në fyt

Nga Edison Ypi Kockë në fyt, halë në fyt, qelqe në fyt, gozhdë në fyt, brisk në fyt. Këto dhe të tjera si këto janë...

Siguroi armën për vrasjen/ Lihet në burg i dyshuari i katërt per vrasjen e Liridonës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën me paraburgim ndaj të akuzuarit të katërt, për vrasjen e Liridona Ademaj-Murseli. Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar...

Çfarë do të ndodhë në pranverë? Gazetari: Rama po përgatit ‘fshesën’ në parti

Gazetari Lavdrim Lita tha se kryeministri Edi Rama po përgatit një skemë të cilën ai do ta përdorë në pranverë për të shkëputur partinë...

Ju prezantojmë 5 produktet që nuk e njofin afatin kohor

Mund të qëndrojnë prej vitesh në dollapin tuaj dhe sërish mund t’i konsumoni. Cilat janë pesë nga produktet kryesore që nuk njohin datë skadence? Mund...

Lajme të tjera

Web TV