Thaçi flet për Sorosin: E kam mik, mbështet Kosovën sovrane

113 563 lexime

77,487FansaPëlqeje

Në emisionin “A Show”, në televizionin T7, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për raportet e tij me familjen Soros. I pyetur nga Adi Krasta nëse ka takuar të birin e filantropit George Soros, Alexander, Thaçi  u përgjigj:

“E kam mik shumë të mirë. E çmoj edhe babën, edhe djalin Soros. Ata që kanë paragjykime për investime në demokraci në hapësirat shqiptare nga Soros kanë paranoja”, është shprehur Thaçi.

Sipas tij, ata që janë kundër investimeve nga Sorosët “marrin investime për krijime të anarkisë institucionale, si në Kosovë, ashtu edhe në Shqipëri. Kjo është e vërtetë.

I riu Soros e mbështet Kosovën e pavarur dhe sovrane. E kam mik shumë të mirë, dhe ndihem shumë mirë kur bashkëpunoj edhe me babanë, edhe me djalin Soros”.

Të fundit

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë, por duhet test negativ dhe…

Mali i Zi nga dita e nesërme do të hapë kufirin për të gjithë vizitorët nga vendet e rajonit...

Pandemia/ Sërish shifra të larta, konfirmohen 146 raste të reja në 24 orët e fundit

Për 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 146 raste të reja me COVID-19 nga 639 teste të kryera. Rastet e reja pozitive...

Ja çfarë thotë OBSH për raportin ushqim- Koronavirus

Organizata Botërore e  Shëndetësisë përpiqet të qetësojë të gjithë ata që janë të shqetësuar dhe mendojnë se koronavirusi mund të trzansmetohet nga ushqimi. Deklarata e...

“Për pak mish”/Shkelet moratoriumi, gjuetarët vrasin dhitë e egra

Prej vitesh në vendin tonë është vendosur një moratorium për mbrojtjen e kafshëve të egra në vendin tonë, të cilat po shkonin drejt zhdukjes....

Kaosi në pikat kufitare, reagon ministria e Jashtme: 330 testime në orë për COVID-19

Pas vendimit të autoriteteve greke për të kërkuar vetëizolim 7 ditor dhe çertifikatë të testit negativ për të gjithë shtetasit që kalojnë nga Shqipëria...

Lajme të tjera

Web TV