VIDEO/ Gjendet shqiptari i cili i iku policisë, ky është vendi ku fshihej

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej kohësh ishte në kërkim nga policia e Foggias 51- vjeçari dhe më në fund ka rënë në prangat e policisë. Ai i kishte shpëtuar një operacioni policor dhe konsiderohej si një trafikant I rrezikshëm droge.

Sipas mediave italiane, shqiptari ishte shpallur në kërkim nga autoritetet italiane që nga janari i 2020. Ne atë kohë, kur u arrestuan 22 anëtarë të një grupi kriminal italo-shqiptarë që trafikonte drogë e armë në territorin e Puglias ai i shpëtoi operacionit të antidrogës.

Pas kërkimesh policia e lokalizoi atë në një fermë në jug të Foggias. Kur policia i shkoi afër ai tentoi sërish të arratisej duke u fshehur në çatinë e ndërtesës ku banonte i fshehur.

Por, pas ndjekjes u arrestua. Mbi të rëndojnë akuzat e trafikut të marijuanës, kokainës, heroinës e hashashit si dhe anëtar i një grupi kriminal me veprim në Andria, Barletta, Foggia, Cerignola e pothuajse në të gjithë territorin verior në provincën e Barit.

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV