Jo dëmshpërblim për shtëpitë e dyta? Rama: Jam i papërgatitur te kjo pikë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama nuk dha një përgjigje konkrete kur u pyet nëse në planin e rindërtimit është parashikuar ose jo dëmshpërblim i plotë për personat që kanë dy shtëpi dhe të cilat janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ai u pyet gjithashtu nëse do të marrin dëmshpërblim personat që kanë dy shtëpi dhe njëra prej tyre është dëmtuar, por sërish nuk dha përgjigje për shkak se nuk kishte dijeni për këtë pikë të programit.

“Nuk jam absolutisht i sigurt për këtë. Më gjete të papërgatitur. Raporti është përgatitur nga të tjerët”, tha Rama në emisionin “Real Story” në News 24.

Më tej, kryeministri shtoi: “Nëse të kamurëve të Tiranës u është çarë një mur, mund ta paguajnë vetë”.

Rindërtimi pas tërmetit/ Rama tregon si do menaxhohen 1.15 miliardë eurot

Rama përballë analistëve/ Ironizon ‘Opinionin’: Shyqyr që s’jeni si ata të KÇK-së së javës së shkuar  

Të fundit

Paralajmërimi i ekspertëve: Mos hani kurrë këto katër ushqime

Ndoshta duhet të mendoni dy herë, herën tjetër kur blini diçka nga supermarketi. Ekspertët e sigurisë ushqimore kanë zbuluar katër...

Yjet dhe dashuria/ Pse ju do, sipas shenjave të Horoskopit

A keni menduar ndonjëherë se çfarë ju ka marrë partneri juaj? Përtej kimisë, romancës, dashurisë, tërheqjes që ekzistonte patjetër mes jush, për të qenë bashkë...

Zyrtare/ Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në 6 shtete dhe 3 kontinente

Kupa e Botës 2030 do të jetë thelbësisht e ndryshme nga të gjitha të mëparshmet. Duke përfituar nga festimi i 100-vjetorit të turneut (filloi...

“Nuk ndryshon norma bazë e interesit”/ Sejko: Ekonomia shqiptare ka vijuar të rritet

Guvernatori i Banksës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi se norma bazë e interesit nuk do të ndryshojë. Gjatë një konference për mediat, Sejko u shpreh...

Sabatini: “Tare ishte një intelektual dhe dominues, Lazio humbi shumë me largimin e tij”

Igli Tare i dha fund aventurës së tij te Lazio verën e kaluar, pas mosmarrëveshjeve të shumta me trajnerin Sarri, teksa presidenti Lotito në...

Lajme të tjera

Web TV