Dhunoi bashkëshorten/Gjykata:“Kujtim Gjuzi të rrijë 200 metra larg gruas”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gruaja dhe djali i Kujtim Gjuzit kanë marrë urdhër mbrojtjeje pas denoncimeve të këtyre të fundit për dhunë psikologjike dhe presion nga ana e deputetit.

Gruaja dhe djali i Kujtim Gjuzit kanë marrë një edhe një urdhër mbrojtje në muajt e fundit të 2019-ës.  Vetëm pak kohe pas publikimit të lajmit në media për urdhrin e mbrojtjes që kishte lëshuar Gjykata për bashkëshorten dhe djalin dhe që e detyronte atë që të linte shtëpinë dhe të mos i afrohej, Kujtim Gjuzi ka mohuar që ka ushtruar dhunuar, shkruan Panorama.

“Kujtim Gjuzi deklaroi me përgjegjësi: S’kam dhunuar kurrë djalin e bashkëshorten që ndikohet nga motra e kallëzuar në Polici nga unë”, shkruante deputeti në “Facebook”.

VENDIMI

Duke iu referuar vendimit të Gjykatës së Tiranës, paditësja ka pretenduar “se në kushtet ku ndodhet, në pamundësi për të jetuar në banesën e saj dhe në kushtet e kërcënimit nga bashkëshorti i saj nëpërmjet mediave deri në nëpërkëmbjen e integritetit të saj, kërkoi mbrojtje për vete dhe për djalin nga dhuna psikologjike verbale dhe veprimet arbitrare”, të kryera sipas saj nga deputeti Gjuzi.

Pakënaqësi ndaj këtij të fundit, ka shprehur edhe djali i mitur, i cili më herët i kishte kërkuar nënës së tij të largohen nga shtëpia, për shkak të ofendimeve që Gjuzi i kishte bërë. Gjatë gjykimit të kërkesës, kishte dhënë dëshminë edhe një mik i Gjuzit, i cili ka pretenduar se deputeti dhe djali i tij kanë një marrëdhënie normale dhe se ai ka kontribuuar në familje.

“Fëmija u shfaq i qetë emocionalisht gjatë pyetjeve të drejtuara dhe i bindur në atë që kërkonte, por në momentin kur pyetjet dhe tema fokusohej në marrëdhëniet me babanë e tij, djali shprehte shqetësim, duke pretenduar se babai i tij nuk ka pasur një sjellje normale me të. Gjithashtu, shqetësimi tjetër kishte të bënte me deklarimet e të paditurit, i cili para tri vitesh e ka ofenduar atë. Fëmija është ndierë shumë keq dhe i ka kërkuar nënës së tij, paditëses, të largoheshin nga shtëpia. Në këto kushte, paditësja së bashku me djalin është larguar nga banesa e saj dhe aktualisht jetojnë te prindërit e saj”, shkruhet në vendim.

Lexo edhe :  Zbardhet dëshmia e studentes që vrau të atin/Donte të më fejonte me një emigrant në Itali

Në pjesën urdhëruese të këtij vendimi, Gjuzi nuk duhet të kryej vepër të dhunës në familje, duhet të largohet nga shtëpia dhe të mos i afrohet ish-bashkëshortes dhe djalit deri në 200 metra.

Të fundit

Ekzekutuan babain, psikologia zbardh shkaqet: Kjo ka ardhur si rezultat i dhunës

Psikologia Manolita Hida thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nga fëmijët e tij, është kryer pasi ai ka...

Angelina Jolie bëhet bionde dhe duket yll

Duket se aktorja e njohur e ka gati formulën e kapërcimit të stinëve nga dimri i ftohtë në pranverën e ngrohtë, përmes një ndryshimi...

Amerikanët para një ripërballje Biden-Trump

Amerikanët janë përballë një përsëritjeje të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020. Sondazhet tregojnë një mungesë përkrahjeje për të dy kandidatët, ndërsa zoti Trump ndeshet edhe...

Vrau babanë në bashkëpunim me motrën dhe vëllanë, Hysen Meta pranon krimin

Hysen Meta 25 vjeç ka pranuar se ka qenë qenë ekzekutori i babait të tij Pëllumb Meta në Durrës, ndërsa është ndihmuar nga motra dhe...

Të mundësh Ramën me bedelët e Metës!

Nga Dritan Hila Të ndodhur në një krizë ideore dhe morale dhe me probleme të mëdhaja personalitetesh në partinë e tij, Ilir Meta ka dalë...

Lajme të tjera

Web TV