Liga e Kombeve/ Rikthehet e finalja e Botërorit 2018. Gjermania do përballet me Spanjën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

 Kanë dalë edhe përballjet e grupeve të Ligës A, ku ndodhen edhe përfaqësueset më të mëdha dhe më të forta.

Katër fituesit e Ligës A do sigurojnë kalimin e menjëhershëm në finalet e Ligës së Kombeve në qershor 2021.

Në grupet e krijuara nga kjo Ligë duket qartë se do kemi supersfida, nga të cilat edhe ndeshje që mund të cilësohen si finale të parakohshme si Gjermani-Spanjë, që pritet të jetë përballja më e fortë.

Ndërsa kemi dhe rikthimin e një përballje të fuqishme siç është ajo midis Francës dhe Kroacisë, që ishin finaliste të Kupës së Botës, e cila u fitua nga francezët.

Më poshtë janë të gjitha grupet e Ligës A, ku shikohet se do ketë goxha ndeshje të fuqishme.

Liga A

Grupi 1: Poloni, Bosnjë Hercegovina, Itali, Holanda.

Grupi 2: Islanda, Danimarka, Belgjikë, Anglia.

Grupi 3: Kroaci, Suedi, Francë, Portugalia.

Grupi 4: Gjermani, Ukrainë, Spanja, Zvicra./Fjala.al/


Të fundit


Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Takimi me Ilir Metën, Yuri Kim: Kam vetëm një kufizim nga Uashingtoni

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim tha se nga Uashingtoni ka vetëm një kufizim, mos takimi i personave ‘Non Grata’, pjesë e së cilit është...

Largimi i Gledis Nanos/ Ambasadorja Kim: I papritur, për ne ishte një partner i mirë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, e ka cilësuar vendim të papritur shkarkimin Gledis Nanos nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit. Në...

Lajme të tjera

Web TV