Të tjera

Mbi 2.5 orë i zhytur në akull/ I ‘çmenduri’ austriak thyen rekordin e tij

Një burrë austriak theu rekordin e tij personal për kohën më të gjatë të qëndrimit në një kuti akulli. Josef Koeberl arriti të qëndronte 2 orë, 30 minuta dhe 57 sekonda brenda një kutie qelqi të mbushur deri tek shpatullat...

Kategoria e Parë nis vrapin e ristrukturimit, zbulohet kalendari i ndryshimeve madhore

Nga 20 skuadra me dy grupe këtë sezon, në një grup të vetëm me 14 skuadra me dy faza pas 3 vjetësh. Niveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit që njihet si Kategoria e Parë, është duke mbyllur...

Duka uron klubet fituese të sezonit 2019-2020: Nuk është koha për festë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka uruar fituesit e edicionit futbollistik 2019/20 që sapo u mbyll. Një sezon i pazakontë që kaloi mes peripecive të imponuara nga pandemia Covid-19, por që arriti të rifillonte pas ndërprerjes...

FOTO/ Forbes nxjerr raportet, ja cili është klubi më i shtrenjtë në botë

Forbes USA ka përpiluar listën e klubeve më të shtrenjtë në botë dhe Real Madrid është skuadra e parë e futbollit që paraqitet në këtë listë. Klubi i “Los Blancos” mban vendin e gjashtë me një vlerë prej 4,2...

Gjeti gruan në shtrat me tjetër, ylli i Atalantës bie në depresion

Tronditëse ka qenë për lojtarin e Atalantës, Josip Ilicic vizita e papritur që do i bënte partneres së tij. Nga klubi italian u bë me dije se ai nuk mund të rikthehet në fushën e blertë në ndeshjen e...

Skandal te FIFA, procedohet penalisht presidenti Gianni Infantino

Qeveria botërore e futbollit është përfshirë në një tjetër skandal. Presidenti i saj Gianni Infantino akuzohet për “shpërdorim të autoritetit”, “nxjerrje të sekretit profesional” dhe “pengim të hetimit”. Për këtë arsye ndaj tij ka nisur një procedim penal, i cili...

Pushime në bregdet, Oriola nxjerr foto me Erosin nën dritën e hënës

Futbollisti i Kombëtares Eros Grezda dhe modelja e njohur Oriola Marashi kanë nisur pushimet në bregdet. Çifti ka zgjedhur t’i kalojë pushimet në një nga resortet luksoze në Turqi. Oriola ka publikuar së fundmi një foto në “Instagram” ku shfaqet së...

Zyrtarizohet nga UEFA, Barcelona-Napoli do luhet në “Camp Nou”

Ndeshja e kthimit për fazën e 1/8-ave për Champions League midis Barcelonës dhe Napolit që është planifikuar për t’u luajtur me 8 gusht, do zhvillohet në “Camp Nou”. UEFA duket se nuk ka ndërmend të ndryshojë skemën, ndonëse rastet e...

Barcelona nxjerr fanellën e dytë për sezonin 2020-2021

Klubi i Barcelonës ka ardhur me një risi totale në fanellën e dytë që do të veshin katalanasit për sezonin e 2020-2021. Lojtarët e Barçës do të mbajnë  një veshje që do jetë e gjitha e zezë dhe do ketë...

De Biazi, zyrtarisht trajner i Azerbajxhanit: Dëshirë e madhe për një tjetër sfidë

Ishte njoftuar më herët, por tanimë Xhovani De Biazi është edhe zyrtarisht trajneri më i ri i Azerbajxhanit, duke i dhënë kështu fund një periudhe “pushimi”. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, ish-trajneri i...

Të fundit

Gazetari shqiptari i “Le Iene” jep lajmin e mirë: Është gjetur Eva Dumani

Gazetari shqiptar i ‘Le lene’, Taulant Kopliku ka dhënë lajmin e mirë se adoleshentja shqiptare, Eva Dumani është gjetur...

Drejtësia e re/ Bllokohet BKH-ja, nuk do të jetë gati as në fund të vitit

Byroja Kombëtare e Hetimit, e njohur si “FBI-ja shqiptare”, rrezikon të mos ngrihet as në fund të këtij viti. Në total janë 103 kandidatë...

Tërmeti në Egje/ Mes të plagosurve në ishullin Samos një 14-vjeçar shqiptar

Një 14-vjeçar shqiptar është plagosur në ishullin Samos në Greqi. 14-vjeçari i identifikuar me inicialet E.M nga Lezha, ka goditje në kokë, krahë të...

Horoskopi, 31 tetor 2020

Dashi Dite e mire kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dini si te veproni edhe ne situatat me delikate. Beqaret...

“Nuk ka krisje në koalicionin me LDK,” Selimi hedh poshtë zërat

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Selim Selimi është shprehur se nuk ka krisje të partneritetit qeverisës me LDK-në. Ministri shtoi se, në fakt, ka vetëm...