Helmimi i nxënësve/ Nxënësja tregon ngjarjen: Ishte më keq se… (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një nxënëse e shkollës “Janaq Kilica” në qytetin e Fierit dëshmon se helmimi këtë herë ishte më i rëndë.

“Tek klasa ime nuk u ndje shumë, por në kat të dytë u ndje më shumë. Janë helmuar shumica e nxënësve të vitit të parë dhe të vitit të tretë” tha vajza për Ora News. 

Ndërkaq, mjekët bëjnë me dije se situata është në kontroll dhe nxënësit janë jashtë rrezikut për jetën.

Policia deklaron se paraprakisht  dyshohet se është përdorur sprajt piperi nga një nxënës i kësaj shkolle.

“Sot rreth orës 11:10, në spitalin Rajonal Fier kanë shkuar për kontroll mjekësor disa nxënës të një shkolle të mesme që kanë pasur probleme me frymëmarrjen. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor dhe nga veprimet e para të kryera në  bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë Fier, Drejtorinë Arsimore dhe Drejtorinë e Shkollës, paraprakisht  dyshohet se është përdorur sprajt piperi nga një nxënës i kësaj shkolle”, njofton policia.  Kjo është hera e dytë kur nxënësit e kësaj shkolle helmohen brenda institucionit arsimor.

Të fundit

BE i alokon Shqipërisë 72 milionë euro si pjesë të Paketës së Mbështetjes

Bashkimi Evropian i ka transferuar 72 milionë euro Qeverisë së Shqipërisë si pjesë e mbështetjes së BE-së për të...

Rama takohet me Vuçiç, diskutojnë për tensionet në veri

Situata në veri të Kosovës është një ndër temat kryesore në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC) që po mbahet sot në...

Vrau 12 vite më parë Ilir Rexhepin, Mihal Toshi meret i pandehur, e tradhtoi ADN

Elton Qyno Mihal alias Mirgen Toshi, wshtw marw i pandehur pwr njw vrasje tw kryer 12 vite mw parw nw Elbasan. Ndaj Toshit wshtw ngritur akuza...

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter spitalor. Një inteligjencë artificiale e zhvilluar...

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit që do të kenë kokë...

Lajme të tjera

Web TV