test

Vetëvritet infermierja/Ishte me koronavirus, e pushtoi frika dhe stresi derisa…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 34-vjeçare italiane, e cila punonte si infermiere në njësinë e kujdesit intensiv të Spitalit “San Gerardo” të Monza është vetëvrarë ditën e sotme pasi nuk arriti të menaxhonte stresin nga koronavirusi.

Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, infermierja kishte rezultuar pozitive me koronavirus, ndërsa ishte pushtuar nga stresi dhe frika se mos kishte infektuar edhe të tjerët,

Lajmin e ka konfirmuar edhe federata kombëtare e reparteve të infermierëve në Itali.

Italia është një nga vendet më të goditura nga koronavirusi duke ia kaluar edhe Kinës, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 601 viktima, ndërsa numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 6,077.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV