Lufta ndaj Covid-19/Turqia sjell 8 ton pajisje mbrojtëse për mjekët shqiptarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Turqia ka sjellë në Shqipëri 8 ton pajisje mbrojtëse për mjekët shqiptarë që gjenden në vijën e parë të luftës ndaj koronavirusit.

Ato kanë mbërritur para pak minutash në aeroportin e Rinasit përmes “Air Albania”.

Nga ana e tij kryeministri Rama theksoi se pajisjet janë blerë nga qeveria shqiptare dhe me leje speciale eksporti nga Turqia.

Sipas Ramës, materialet mbrojtëse për mjekët të ardhura nga Turqia garantojnë rezisentecën në luftën ndaj Covid-19.

Statusi i Ramës:

?RINAS – ARRIN NJË SASI E RE PREJ 8 TON PAJISJESH TË MBROJTJES PERSONALE PËR MJEKËT E INFERMIERËT, ME FINANCIM TË QEVERISË SHQIPTARE DHE LEJE SPECIALE EKSPORTI NGA REPUBLIKA E TURQISË

RRITJA E STOKUT TË MATERIALEVE MBROJTËSE TË STAFIT MJEKËSOR DHE INFERMIEROR QË PO LUFTOJNË NË VIJËN E ZJARRIT, GARANTON REZISTENCË TË GJATË NDAJ ARMIKUT VRASTAR.


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV