Trajtimi i Covid-19/ Mjeku Pipero zbulon medikamentin që po përdoret

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku Pëllumb Pipero ka folur sot për medikamentet që po përdoren për të kuruar pacientët me Covid-19, ku ka theksuar se tani ka filluar të përdoret edhe Klorikina.

Nga emisioni “Open” në Top Channel, Pipero ka theksuar se ky medikament ka dhe rezultat  pozitiv deri më tani.

Cilët janë rezultatet?- e pyeti Eni Vasili.

Është herët të flasim për rezultate por ato që po kurohen me Klorikinë do vazhdojnë të kurohen me këtë medicament. Faktet janë kokëforta që në disa vende ka dhënë rezultat pozitiv përdorimi i këtij medikamenti- u shpreh mjeku.

Po për Aviganin, mediakamenti që është përdorur në Japoni?- e pyeti Eni Vasili.

Deri tani nuk e kemi përdorur. Avigani ka dhënë sukses për gripin A1H1. Ideja është e thejshtë që po përdoren antiviralë dhe abntibiotikë- tha Pipero.

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV