“Javën e ardhshme lejet e makinave njësoj si të këmbësorëve”, Rama: Ama, kujdes!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se duke filluar nga java e ardhshme të gjithë personat që do duan të lëvizn me makinë për në punë do marrin leje njësoj si këmbësorët.

Gjatë një komunikimi live në “Facebook”, Rama theksoi se pavarësisht lehtësimeve këta persona s’duhet të shkelin asnjë rregull, ose do merren masat e parashikuara në Kodin Penal.

“Nga java e ardhshme të gjithë mund të kërkojnë leje njësoj si këmbësorët dhe ata që shkojnë punë me makinë dhe mund të marrin dhe një koleg në makinë. Por duhet të marrin parasysh masat në Kodin Penal. Ne po punojmë për të gjithë këtë dhe për të mos pasur platformën.”-tha Rama./Fjala.al/

Të fundit

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

“Inskenime alla James Bond nëpër tunele”/ Pse iu vunë prangat Lefter Allës

Gazetari Lavdrim Lita tha në emisioni Now në Euronews Albania se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla dhe biznesmeni i favorizuar prej tij në tenderin...

Lajme të tjera

Web TV