Rama dhe Veliaj janë dakord. Fundjava në Tiranë përgjithmonë pa makina?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka mbështetur dëshirën e kryeministrit Edi Rama që fundjava në Tiranë të jetë gjithnjë pa makina, njësoj siç po ndodh gjatë pandemisë së koronavirusit.

“Sa bukur do ishte sikur gjithnjë më pas të kishim fundjava pa makina fare dhe të mbanim mend, se për hir të gjyshërve e të fëmijëve së paku, jetohet edhe pa zhurma e pa bori të shtunave e të dielave, të paktën nga shtatori në prill kur s’ka nisur ende koha e plazhit”, shkruan Rama në rrjetet sociale teksa poston foto të nënave me fëmijët.

Kryebashkiaku Veliaj ka shpërndarë këto fjalë të kryeministrit dhe shkruan shkurtimisht: “Shumë dakord”.

Aktualisht nuk ka ndonjë nismë konkrete për pezullimin e lëvizjes së makinave gjatë fundjavave në kryeqytet, por duket se Rama dhe Veliaj po e hedhin hapin e parë.

Gjithsesi, në profilin e Veliajt në ‘Twitter’ nuk mungojnë komentet ku i kërkohet përmirësimi i transportit urban, si mënyra e vetme për të kufizuar qarkullimin e makinave.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV