Deputeti Valteri: Varfërinë nuk e solli virusi por e gjeti mes jush-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ka hedhur akuza të ashpra ndaj mazhorancës dhe klasës politike, mbi mënyrën se si po menaxhohet kriza e krijuar nga koronavirusi.

Duke folur nga foltorja e Kuvendit, Valteri tha se klasa politike për gjatë 30 viteve vetëm ka rrjepur dhe ka vjedhur shqiptarët duke i bërë ata edhe më të varfër.

Sipas tij, varfërinë tek shqiptarët nuk e solli as tërmeti i vitit të kaluar dhe as pandemia e koronavirusit, por vetë klasa politike.

Po kalojmë kohë të vështira, por edhe më të vështirë e kam që t’i përgjigjem arsyes se si ka mundësi që edhe në kohë kaq kritike sheh ende disa të marrë që mburren nën hijen e tyre që tentojnë në të gjitha mënyrat ku të munden dhe sa të munden të infektojnë bashkëjetesën dhe harmoninë si në kohë lufte si në kohë paqeje. Janë njësoj, janë i njëjti xhins, i njëjti stof, i njëjti refren, të njëjtët të marrë që sillen vërdallë duke infektuar 30 vjet këtë sallë që nuk ka Pëllumb Pipero që ju merr përsipër. A ka fudollëk më të madh që t’u thuash atyre që të kanë votuar dhe atyre që s’të kanë votuar se në këtë luftë jemi të gjithë në të njëjtën anije, por kjo anije e rraskapitur, po fut ujë çdo ditë e më shumë. A  ka maskarallëk më të madh që t’u tregosh atyre që të kanë votuar se nuk do të vdesim për bukë ndërkohë që ju shtroni darkë pasanikësh në vilat tuaja luksoze. Varfërinë nuk e solli as virusi as tërmeti, por e gjeti këtu në mesin tuaj. Shqiptarët janë më të varfër se dje, prej tërmetit, prej virusit dhe halleve që kanë. Po si ka mundësi që nuk bëni atë për të cilën paguheni”, u shpreh deputeti Valteri në Kuvend./Fjala.al/

Të fundit

BE i alokon Shqipërisë 72 milionë euro si pjesë të Paketës së Mbështetjes

Bashkimi Evropian i ka transferuar 72 milionë euro Qeverisë së Shqipërisë si pjesë e mbështetjes së BE-së për të...

Rama takohet me Vuçiç, diskutojnë për tensionet në veri

Situata në veri të Kosovës është një ndër temat kryesore në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC) që po mbahet sot në...

Vrau 12 vite më parë Ilir Rexhepin, Mihal Toshi meret i pandehur, e tradhtoi ADN

Elton Qyno Mihal alias Mirgen Toshi, wshtw marw i pandehur pwr njw vrasje tw kryer 12 vite mw parw nw Elbasan. Ndaj Toshit wshtw ngritur akuza...

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter spitalor. Një inteligjencë artificiale e zhvilluar...

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit që do të kenë kokë...

Lajme të tjera

Web TV