test

“I mbivlerësuar”! Heynckes vë në pikëpyetje Leroy Sane

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jupp Heynckes është një personazh që braktis menjëherë pensionin e majme dhe pushimet e qeta nëse te bayern e thërrasin në ndihmë. E bëri këtë kur bavarezëve u duhej një timonier në emergjencë, dhe e bën edhe kur duhet të këshillojë për futbollistë e rinj.

Së fundmi Jupp Heynckes, ka hedhur dyshime mbi blerjen potenciale të talentit të përfaqësueses gjermane Leroy Sane. Ky i fundit vazhdon të lidhet me një transferim të mundshëm te skuadra e Bayern Munich, me merkaton e verës që po afrohet. Mesfushori ofensiv i Manchester City është duke u rikuperuar nga një lëndim që e pësoi në fillim të sezonit, madje kjo bëri të dështojnë dhe tratativat  në dimër. Jupp Heynckes, njeriu që e bëri Bayernin të shkëlqente disa vite më parë ka thënë se çmimi i tij është i pajustifikueshëm.

“Për mua, ai akoma nuk ka kaluar në nivelin e një top-lojtari absolut. Mendoj se është dikush në një udhëkryq dhe ende nuk ka vendosur se farë do të bëjë. A do të punojë ai për vete, apo do të mbetet vetëm një talent në pritje?”, ka shtuar trajneri gjerman.

“Leroy duhet të jetë gati për hapin tjetër të madh sepse nuk ka vlerë nëse përdor talentin vetëm kohë pas kohe dhe me oshilacione. Sinqerisht them se nuk e shoh aspak si të arsyeshëm çmimin e tij”, ka thënë ndër të tjerash Heynckes. Praktikisht në gjuhë direkte, veterani i stolit e quan menduri, që bayern të paguajë 120 milionë Euro për mesfushorin./ Fjala.al

Të fundit

Zhvillimet në PD/ Gjekmarkaj: Të gjejmë modusin të mos përjashtojmë njëri-tjetrin

Nënkryetari i PD-së, Agron Gjekmarkaj, tha nga studio e “Open” në News24 se pas vendimit të Gjykatës së Apelit...

“Hysaj ka bërë dje vetëm një gabim”, Josa analizon mbrojtjen

Trajneri i njohur, Mirel Josa ishte i ftuar në “Euro 24”, në News 24, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa, ku analizoi mbrojtjen...

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë nga një...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

Lajme të tjera

Web TV