“Teatri Kombëtar”/ Veliaj i përgjigjet Metës: Graj gamorin tat!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta për dërgimin e një padie në Gjykatën Kushtetuese nëse qeveria nuk reflekton lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar, kryebashkiaku Erion Veliaj i është përgjigjur nëpërmjet një postimi në Twitter.

Veliaj ka zgjedhur t’i japë një përgjigje presidentit nëpërmjet një shprehjeje tiranse: Graj gamorin tat!

POSTIMI I PLOTË

Kanë një shprehje epike tironcit për gjithë ata që sistematikisht fusin hundët në gjëra që as i kuptojnë, as u takojnë: Graj gamorin tat!/fjala.al

Të fundit

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Rekorde dhe spektakël, 21-vjeçari Cole Palmer mahnit Chelsean

Cole Palmer po përjeton një sezon ëndrrash në Londër. Djaloshi që erdhi pa bujë nga Manchester City gjatë verës së kaluar, po bënë “zhurmë” me...

Lajme të tjera

Web TV