Edicioni informativ në grupin mediatik “FJALA” ora 13:00, e mërkurë 24 qershor 2020

113 563 lexime

77,314FansaPëlqeje

Të fundit

Vetëflijimi në kombinat/Sociologu: Institucionet të vëzhgojnë sektet fetare

"U vetëflijuan për shkak të besimit tek ringjallja!" Ngjarja e rëndë në Kombinat  ka tronditur shoqërinë shqiptare. Sociologu Gëzim Tushi...

Vret të moshuarën greke dhe i grabit shtëpinë, shqiptari arrestohet pas 18 vitesh

Policia greke ka bërë të mundur arrestimin e një shqiptari të shpallur në kërkim që prej vitit 2003. Shqiptari ishte akuzuar për vrasjen e të...

Pranga 3 personave në Pogradec, kapen në flagrancë me 14 kg kanabis

Policia e Shtetit ka vënë në pranga tre persona në Pogradec. Të arrestuarit janë kapur në flagrancë duke transportuar drogë më një mjet tip...

Stuhi e furishme në Gramsh/Breshëri dëmton rëndë të mbjellat

Gramshi është goditur sot nga një stuhi e furishme breshëri për më shumë se 40 minuta dhe si pasojë ka sjellë dëme të mëdha...

Basha me bizneset në Pogradec/Kriza ekonomike nga dështimet e qeverisë dhe keqalokimet e financave publike

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me qytatarë dhe biznesmenë të ndryshëm të qytetit të Pogradecit. Ky takim...

Lajme të tjera

Web TV