Yuri Kim: Shumë shtete po refuzojnë telefonat Huawei

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim, ka shpërndarë një njoftim të Departamentit Amerikan të Shtetit, ku thuhet se shumë vende janë ndërgjegjësuar dhe po refuzojnë telefonat inteligjent Huawei sepse të dhënat e tyre personale janë të pasigurta në duart e qeverisë komuniste kineze.

Përmes një postimi në Twitter, Yuri Kim thekson se vetëm shitësit e besuar duhet të lejohen në infrastrukturën kritike telekomunikacionit.

Të fundit

Talibanët nuk ndalen, marrin dhe qytetin e katërt më të madh në Afganistan

Mazar-e-Sharif, qyteti i katërt më i madh i Afganistanit ra të shtunën në duart e talibanëve, pas një sulmi...

Kokaina dhe heroina siguroheshin nga Shqipëria, goditet organizata kriminale në Greqi

Pas disa muajsh hetime nga Prokuroria në Janinë është goditur një organizatë kriminale e cila trafikonte kokainë dhe heroinë. Mediat greke kanë publikuar lajmin, ndërsa...

Tragjike në Haiti/ Shkon në 227 numri i viktimave nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës Rihter

Haiti po shënon një ditë të errët për historinë e vendit teksa deri më tani janë 227 viktima nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës...

Rey Manaj mund të marrë fanellën që kishte Messi tek Barcelona

Barcelona ka konfirmuar se Memphis Depay, Eric Garcia dhe Rey Manaj janë regjistruar në LaLiga dhe do të kenë të drejtë të luajnë në...

Liverpool fiton pastër ndaj Norwich City, Milot Rashica debuton si titullar në Premier League

Liverpool nuk ka suprizuar në javën e parë të Premier League duke fituar pastër 0-3 në transfertën e Norwich. Golat për ‘The Reds’ u shënuan...

Lajme të tjera

Web TV