Video/ E jashtëzakonshme, zogu gjigand vë në kthetra një “peshkaqen” në Karolinën e Veriut

113 563 lexime

77,498FansaPëlqeje

Në mediat e huaja së fundmi është bërë virale një video e jashtëzakonshme nga Karolina e Veriut ku shihet një zog gjigand i cili ka zbritur pranë brigjeve të një plazhi mbi pushuesit dhe ka vënë në kthetra një peshk shumë të madh.

Kjo video është regjistruar nga një pushues i rastësishëm dhe më pas është bërë virale në rrjetet sociale duke diskutuar se çfarë lloj zogu ishte ai që shfaqej në video pasi përmasat e tij ishin shumë të mëdha.

Një tjetër diskutim që ka ngjallur diskutime në rrjetet sociale është edhe mbi llojin e peshkut që zogu ka vënë në kthetra.

Disa prej komentuesve dyshojnë se mund të jetë një “qen i egër deti”, një specie e vogël që përfshihet në familjen e peshkaqenëve.

ton. Disa të tjerë thanë se forma e bishtit të saj i bëri ata të mendojnë se ishte “Mackerel.”

Disa njerëz menduan se është një peshk që hante specie nganjëherë referohet si një skifter deti.

 “Padyshim një osprey, kërkon shumë fuqi për të ngritur disa nga peshqit e mëdhenj nga

uji, zogj të mahnitshëm.”- tha një qytetar.  Burimi Metro   /Ra.My. Fjala.al/

 

Të fundit

Mblidhet Komisioni i Vlerësimit, PD-ja premton një ekip të ri deputetësh

Në vapën e gushtit, kur politika ka marrë “pushim” nga debatet e ditës,  Partia Demokratike në opozitë po synon ...

Shkrumbohen pyje e bimësi, qindra vatra aktive zjarri nga Veriu në Jug 

Nga Veriu në Jug Shqipëria pushtohet nga vatra zjarri. Aktualisht më problematiket mbeten ato në pyllin e Semanit, territoret e Shkodrës dhe Lezhës, ku...

Makina përplas fëmijën 7-vjeç dhe largohet, kapet pak minuta më pas

Aksident me pasojë një fëmijë të plagosur është regjistruar mbrëmjen e djeshme në fshatin Kozare të Kuçovës. Një mjet, tip “Benz” me targa AA 562...

Shqipëria në flakë, Haki Çako: Zjarret janë të qëllimshme 

Prej disa ditësh Shqipëria po përballet me një situatë alarmante ku qindra hektarë tokë janë përfshirë nga zjarret masive. Në një intervistë për gazetën...

Lajme të tjera

Web TV