Përmet/Kapen 25 mijë paund të padeklaruara në pikën e Kalimit Kufitar “Tre Urat”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

25 mijë paund të padeklaruara janë kapur në pikën e Kalimit Kufitar “Tre Urat” në Përmet.

Gjatë një kontrolli në automjetin me targa të Mbretërisë së Bashkuar YC54WSU me drejtues Ardian Ndreka, u zbulua edhe sasia e monedhave.

Burime për mediat bëjnë me dije se pesoni i cili drejtonte makinë është banues në Deçan të Kosovës i shoqëruar nga Brahman Berisha, banues në Prishtinë.

Ndreka thuhet se gjatë 3 viteve të fundit ka futur në Shqipëri 15 mjete me targa britanike në periudha të ndryshme kohore në pika të ndryshme kufitare.

Menjëherë janë sekuestruar monedhat dhe automjeti që i transportonte dhe ka nisur procedimi ndaj dy shtetasve kosovare për veprën penale të mos deklarimit të të hollave në kufi.

 

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV