La derbin nga frika e Covid-19, Partizani gjen zëvendësuesin e Sormanit

113 563 lexime

77,479FansaPëlqeje

Partizani ka vendosur tashmë për fatin e trajnerit Adolfo Sormani. Sormani nuk mori pjesë në derbin e ditës së premte pas infektimit të 5 lojtarëve me Covid-19.

Ai nuk pranoi ta drejtonte ekipin në atë takim nga frika e virusit. Ky veprim ka vulosur fatin e teknikut italian, pasi drejtuesit e klubit do e largojnë atë nga drejtimi i skuadrës.

Sormani ka zhvilluar së fundmi një takim me drejtuesit e Partizanit, që të gjenin gjuhën e përbashkët për një largim nga stoli i skuadrës.

Ndonëse ende nuk është zyrtarizuar asgjë, por Sormanin nuk pritet ta shohim më në stolin e të kuqve.

3 ndeshjet e mbetura të këtij sezoni, skuadra do të drejtohet nga Renald Kalari, i cili ishte në stolin e Partizanit në derbi.

Tashmë edhe presidenti Gazmend Demi, i cili e kishte mbrojtur shpesh trajnerin italian, duket se do largimin e tij.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Ndërron jetë nga Covid-19 zyrtari i Partisë Socialiste

Bëhet fjalë për Ndue Ndocin, kreun e PS-së në njësinë numër 11 në Laprakë. Lajmi është konfirmuar nga miqtë dhe kolegët e tij, të cilët...

Parid Turdiu: Katunarët në Shqipëri kanë shpërthyer zinxhirët

Parid Turdiu, djali i Qazim Turdiut dhe vëllai i Silva Turdiut, i cili banon në SHBA prej 30 vitesh, në një intervistë ekskluzive për...

Parashikimi i motit, e shtunë 15 gusht 2020

Territori Shqiptar gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por orët e mesditës dhe pasdites shtojnë vranësirat në...

Ronaldo ndan në Instagram një foto nga pushimet, bie në sy komenti epik i mikut të tij

Cristiano Ronaldo është me pushime. Olympique de Lyon nxori Juventusin nga Torino jashtë Champions League në raundin e 16 dhe ylli portugez ka vendosur...

Lajme të tjera

Web TV