“S’kam bërë asnjë krim”/Thaçi zbret në Rinas,pritet të jap detaje nga deklaratat e tij në Hagë

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka mbërritur në Aeroportin e Rinasit pas intervistimit prej katër ditësh nga Prokurorët e Speciales.

Menjëherë ai do të niset drejt Kosovës, prej ku pritet të japë edhe më shumë detaje nga deklaratat e tij në Hagë.

Mësohet se është duke u përgatitur një tubim për t’i uruar mirëseardhjen presidentit Thaçi në pikën kufitare në Morinë, në orën 19:30.

Por është bërë thirrje që qytetarët që marrin pjesë në këtë tubim të kenë flamurin e maskën me vete, duke mbajtur distancë.

“Unë nuk kam bërë asnjë lloj krimi. Tani i mbetet drejtësisë të vendosë paanshëm”, ka thënë Thaçi mbrëmë pasi ka kryer intervistimin në Hagë.

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Shtyhet mbledhja e përbashkët Kosovë-Shqipëri, Hoti tregon arsyen

Eshtë shtyrë për në datën dy tetor mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Erdogan mesazh Greqisë: Shpresoj të mos humbisni sërish mundësinë për diplomaci

Presidenti  Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi ditën e sotme një telekonferencë me Presidenten e KE Ursula von der Leyen. Në fokus të diskutimeve ka qenë...

Zoran Zaev thyen ligjin, kryeministri maqedonas gjobitet 50 euro nga policia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran zaev, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministri për luftën kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski janë gjobitur nga Ministria...

Kosova “shpëton” turizmin e Shqipërisë, në gusht përbënin 62% të hyrjeve

Shifrat zyrtare të lëvizjes së shtetasve tregojnë se 62% e të totalit të hyrjeve në vendin tonë në muajin gusht ishin nga Kosova, duke...

Agron Duka paralajmëron Bashën: Le ta provojë të mos më fusë në listë

Kreu i Partisë Agrare, Agron Duka është shprehur se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është i detyruar të bëjë koalicion me partinë e...

Lajme të tjera

Web TV