EKSKLUZIVE/”Fjala” publikon të plotë Draft Raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këtë të hënë u mblodh Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Teksa kreu i këtij komisionit Ulsi Manja ka treguar procedurën, deputetët kanë qenë të ndarë pro dhe kundër shkarkimit të Presidentit Meta.

Disa prej tyre një vit më pas të njëjtët deputetë që votuan pro, “jo vetëm ndryshuan mendje dhe qëndrim politik duke u tërhequr nga kërkesa për shkarkim, por madje deklaruan plot patos juridik se nuk kanë kërkuar shkarkimin e Presidentit, por vetëm hetimin e tij”, thuhet në Analiza e ISP.

Sakaq Grupi Mediatik “Fjala” disponon të plotë draft raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor.

 

Kuvendi me 101 vota pro dhe 6 kundër votoi ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për shkarkimin e tij pas zhdekretimit të zgjedhjeve të 30 qershorit.

 

Bo.Ba/fjala.al

 

 

 

 

 

 

Të fundit

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Lajme të tjera

Web TV