Meta nuk përmbahet: Nuk më kërcet fare, jam i pastër si kristali. Do të jem kryeministër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ilir Meta, kryetar i Partisë së Lirisë në një konferencë për mediat është pyetur nëse ka informacione se do të përfundojë në burg. Meta tha se është kristal i pastër dhe një informacion ka të sigurt që të do të bëhet kryeministër e më pas president.

‘A u dekorua Dvrorani nga sekretari amerikan i shtetit dhe nuk ishte në axhendën e sekretarit! Edi Rama çau tv ku u dekorua Dvroani pse e la me 7 vota për anëtar të GJK Dvoranin, ma sqaroni dot. Nuk më kërcet fare jo për Cez-Dia por për asgjë. Jam kristal i pastër. Dumani është përpjekur që të falsifikojë një proces të tërë. Ka marrë përsipër si i fortë se do të bëjë namin, ai nuk ka kurajo të merret me aferën e Ramës e Dumanit me aferën 600 mln euro. Por me çështje që janë hapur nga persona delinkuent, si ai çmenduri që është dënuar për dhunë në familje që paguhet nga KESH-i e OST.

Një gjë e kam të sigurt do të jem kryeministër i ri Shqipërisë do të bëhem sërish president pas 20 vitesh. Për ato non grata nuk është problem. Problem është kur të shpall Ilir Meta non garta. Ka qenë shef kabineti Panariti. Po u derdh një pikë gjaku

Ilir Meta ka një problem të mos tradhtojë Ilir Metën. Më mirë i tradhtuar se të jesh tradhtar. Tardhëtarët i neverisin të gjithë. Kam vetëm një informacion Ilir Meta bëhet shumë shpejt kryeministër. E ftoj SPAK-un të më thërrasë që tani kur tu bëj unë pyetje prokurorëve të Dum Dumanit.’- tha Meta./e.t

Të fundit

Varravingo “xhaxhi”, varravingo..

Nga Artur Ajazi Nuk bëhet opozita duke uluritur, duke trembur turistët që kalojnë mes Tiranës, nuk bëhet opozita duke mbrojtur...

Dy trofe në pak ditë, Begaj pret kampionët e Shqipërisë në futboll

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti në një ceremoni të veçantë kampionët e Shqipërisë në futboll. Futbollistët e ekipit Egnatia me trofeun...

Përplasje me produksionin? Dy kunatat në festë, mungojnë vëllezërit Veshaj

"After Party” i “BBV3” ka bërë bashkë të gjithë ish-banorët e shtëpisë, një festë kjo e cila organizohet për çdo vit. Jo vetëm ish-banorët e...

“Si më tha”? Juli bëhet nostalgjik dhe kujton fjalët e të birit brenda shtëpisë së BBVA3

Aktori Julian Deda i cili u rendit i dyti në finalen e madhe të reality show-t Big Brother Vip Albania në edicionin e tretë...

Balluku inspekton punimet në tunelin e Llogarasë: Gati në afatin që kemi premtuar

Në tunelin e Llogarasë kanë përfunduar afro 88% e punimeve. Ka përfunduar puna për betonimin e tunelit kryesor në të gjithë gjatësinë e tij,...

Lajme të tjera

Web TV