Hajdari: Ndjehem krenare, sot u heqim fuqinë kryetarëve dhe ua japim shqiptarëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari, nga foltorja e Kuvendit, tha se ndjehej shumë krenare për kauzën e ndërmarrë. Hajdari deklaroi se ‘arma’ që kemi në dorë sot, u heq fuqinë kryetarëve dhe ua jep shqiptarëve.

“Kur kohë më parë në këtë sallë u artikulua ndryshimi i mënyrës sesi zgjidhen deputetët, shumë pak njerëz na përkrahën, shumë prej jush ishin skeptik, disa me të drejtë e disa se nuk e kuptonin çfarë rëndësie kishte hapja e listave. Jam shumë krenare për këtë kauzë, sepse nga një çështje për të cilët shqiptarët nuk ishin të informuar, së bashku me disa kolegë arritëm ta kthenim në një nga çështjet më të përkrahura.

Këtë fitore dua t’ua dedikoj qytetarëve shqiptarë. I treguan politikës shqiptare, që nëpërmjet sondazheve ata e mbështesin këtë ndryshim.

Me këtë votim, më këtë fitore që po korrim sot, ne kemi në dorë ta administrojmë me pjekuri dhe urtësi. Kjo armë që kemi në dorë sot, u heqim fuqinë kryetarëve dhe ua japim shqiptarëve”, tha Hajdari. Ka.Li/fjala.al

https://www.youtube.com/watch?v=z7akmlT0cPU&feature=youtu.be

 

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV