Kaloi 61 kg kanabis nga porti i Durrësit, ekstradohet nga Italia 44- vjeçari

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë, një person i akuzuar për trafik droge.

I ekstraduari i ditës së sotme është 44-vjeçari R. M., i cili është arrestuar nga autoritetet policore në Vareze, Itali me qëllim ekstradimin drejt Shqipërisë.

Ekstradimi u krye në zbatim të urdhër-arrestit ndërkombëtar të nxjerrë nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë, më 17 janar 2018, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për këtë shtetas, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

I ekstraduari akuzohet në bashkëpunim me dy persona të tjerë, ka tentuar të kalojë drejt Italisë, me kamion, nëpërmjet Portit të Durrësit, një sasi prej 61 kg kanabis./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Rruga ime

Nga Edison Ypi Te Rruga ime fjala më e sikletshme është "puna", zbavitja më e këndëshme është Fejsbuku, filmi më...

39-vjeçarja humb jetën në klinikën private, procedohet mjeku dhe infermierja

Policia e Korçës ka proceduar në gjendje të lirë dy persona( me detyrë personel mjekësor) pasi akuzohen se nuk kanë respektuar protokollet mjekësore gjatë...

“Vijne nga lart në fluturim dhe më ulen në duar”, tenori i famshëm publikon videon: Ata duan më shumë dashuri!

Tenori i famshëm shqiptar Agim Hushi i cili jeton prej kohësh në Australi ka postuar ditën e sotme në facebook një video shumë interesante. Në...

Veliaj inspekton punimet/Dy shkolla dhe një kopësht i ri në “Don Bosko” (Video)

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë publike pamjet nga punimet e dy shkollave dhe një kopështi në kryeqytet. Këto shkolla të reja do të mbajnë emrin ...

Kërcënoi me vetëvrasje, flasin prindërit e Elton Metës: Djali kaloi në depresion, nusja paftë hajër nga zanati!

Kanë folur për mediat prindërit e Elton Metës i cili u arrestua në Zhupan të Fierit pasi kanosi familjen e vjehrrit dhe tentoi të...

Lajme të tjera

Web TV