Mercedes-Benz thirrje: 30.000 makina duhet të rikthehen, janë rrezik për aksidente

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Më shumë se 30.000 makina të kompanisë ‘Mercedes-Benz’ pritet të tërhiqen nga tregu nga frika e një aksidenti që mund të shkaktohet nga çatia e makinës.

Kompania gjermane kërkoi manufakturimin e modeleve C, CLK, CLS dhe E Class të prodhuara ndërmjet viteve 2000 dhe 2010, pasi zbuloi defektin këtë javë.

“Jetëgjatësia e lidhjes mes panelit të çatisë së xhamtë të makinës dhe panelit që e lëviz atë mund të mos jetë në standardet e duhura në disa makina,” deklaroi kompania. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV