Princi Harry dhe Meghan Markle blejnë shtëpinë e tyre të parë

113 563 lexime

77,384FansaPëlqeje

Gjatë vitit të kaluar, Princi Harry dhe Meghan Markle kanë jetuar në shtëpi të shumta në tre vende të ndryshme, duke filluar nga Frogmore Cottage,shtëpia e Windsor që morën si dhuratë nga Mbretëresha Elizabeth dhe në një shtëpi luksoze ujore në ishullin Vancouver në Kanada.

Por sipas mediave, ata më në fund po vendosen në Shtetet e Bashkuara, pesë muaj pasi lëvizën për shkak të pandemisë koronavirus.

Të mërkurën, u raportua se çifti bleu një shtëpi në Santa Barbara, një orë e gjysmë në veri-perëndim të qendrës së Los Angeles, dhe kanë jetuar atje që nga korriku.

Burimet nuk zbuluan ndonjë detaj në lidhje me shtëpinë ose kujdestarët e shtëpisë, por thanë se ata po planifikonin të qëndrojnë për një kohë të gjatë. “Ata kanë menduar për këtë me kujdes dhe e hulumtuan mirë.

Ky është vendi ku ata planifikojnë të jenë të lumtur, të bëjnë miq të mirë dhe të rrisin fëmijën e tyre duke i dhënë atij mundësinë për të luajtur me fëmijët e tjerë në moshën e tij.”/Sa.Ka/Fjala.al

Të fundit

Kukësi si Teuta/ Wolfsburg shuan ëndrrën e verilindorëve

Pas eliminimit të Teutës dhe Laçit edhe Kukësi nuk arriti të bënte dot mrekullinë në Europa League. Të besuarit e...

Humbi betejën me Co*vid/ Ndahet nga jeta një tjetër efektiv policie

Një efektiv i Policisë ka ndërruar jetë pas luftës me Covid-19. Bëhet fjalë për punonjësin e Policisë Ilir Nerguti, cili ka ndërruar jetë tek Spitali...

“Shtresa e mesme është stabiliteti i shoqërisë”/Basha: Ja dy pikat kryesore të Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur mbrëmjen e sotme për dy qëllimet kryesore që do të ketë programi i tij. Në një intervistë...

Nuk i bindet urdhrit për kontroll, RENEA ndjek si nëpër filma automjetin

Policia e Elbasanit ditën e sotme ka ngritur tre postoblloqe me qëllim gjetjen e autorëve të krimit që tronditi qytetin mëngjesin e sotëm, vrasjen...

Laçi gjunjëzohet në ‘frymën e fundit’/ Hapoel përmbys për 3 minuta!

Laçi ka qenë fare pranë mrekullisë europiane teksa ka humbur sfidën ndaj Hapoel Beer Sheva në minutat e fundit të ndeshjes. Pjesa e parë u...

Lajme të tjera

Web TV