Policia me masa të reja në sfidën Tirana- Crvena Zvezda, bllokon valët në stadium

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Tiranës ka lajmëruar policinë se një tifogrup kishte menduar ngritjen e një droni me simbolet shqiptare. Nëse ky plan do të vihej në zbatim, atëherë bardheblutë mund të marrin një dënim të rëndë nga UEFA çka i rrezikon garën europiane.

Së fundmi një pajisje e re ka mbërritur në stadiumin “Air Albania”. Funksioni i saj është për të bllokuar valët duke e bërë të pamundur ngritjen e dronëve të telekomanduar.

Pajisja do të vendoset në punë menjëherë me fillimin e ndeshjes, duke zgjidhur problemin e Tiranës pasi asnjë dron nuk mund të fluturojë në “Air Albania”.

Çdo gjë duket se është gati dhe derbi ballkanik pritet të fillojë në orën 20:00 të mbrëmjes së sotme. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut...

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet ta ndalojnë menjëherë këtë Nga Simon...

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes PS dhe Rithemelimit. Në këmbim...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Lajme të tjera

Web TV