Gjirokastër/ Rrëzohet shtylla, banorët pa drita

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shtyllë elektrike është rrëzuar në qytetin e Gjirokastrës, duke lënë disa pallate pa energji elektrike.

Mësohet se shtylla është rrëzuar tek nënstacioni i vjetër elektrik i qytetit jugor. Zjarrfikëset kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për shkak se prej telave të këptur ka marrë zjarr bari përreth shtyllës.

Ndërkohë, qytetarët janë në pritje derisa shtylla të rivendoset dhe tu rikthehet energjia në pallate.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Plagosje me armë në Korçë/ Detajet e para, sherri nisi me fjalë e përfundoi me plumba (Video)

Një përplasje që ka nisur verbalisht ka përshkallëzuar në përdorimin e armëve në Korçë. Një 45-vjeçar me iniciale I....

Grida Duma i shkon me premtime në shtëpi, bujku e ve në siklet me përgjigjen: Atë mendje…

Grida Duma vijon fushatën për zgjedhjet, teksa pasditen e sotme ka zhvilluar një takim në shtëpinë e Shaqir Seferit, i cili e njohu me...

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa të infektuar dhe viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë vaksinuar 732 persona, janë bërë 3369 testime nga të cilat 892 raste të reja, 19 humbje jete dhe...

E rëndë/ I riu me probleme mendore i del përpara makinës, humb jetën pas plagëve të marra (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Gjorm të Vlorës ku si pasojë ka humbur jetën një person. Sipas informacioneve për mediat, ka ndërruar...

Jeni myslimanë dhe doni të kryeni haxhin në Mekë? Ja çfarë ju nevojitet me patjetër që të shkoni

Besimtarët myslimanë që duan të kryejnë haxhin këtë vit, duhet të kenë një certifikatë që vërteton se janë vaksinuar ndaj Covid-19. Autoritetet në Arabi thonë...

Lajme të tjera

Web TV