Në Shqipëri apo jashtë, ku duan të studiojnë të rinjtë shqiptarë?

113 563 lexime

77,350FansaPëlqeje

Këtë javë në emisionin ‘Laj-Thaj’ është trajtuar tema e arsimimit. A është më mirë të studiosh në Shqipëri apo jashtë vendit?

Është një temë aktuale mbi të cilën qytetarët kanë ndarë mendime të ndryshme.

Disa prej tyre janë shprehur se universitetet dhe shkollat jashtë vendit kanë kushte më të mira sesa në Shqipëri.

Ndërkohë ka dhe nga ata qytetarë që kanë shumë rezerva për arsimin e lartë në Shqipëri. Ndokush bën pyetjen se pse politikanët shqiptarë i shkollojnë fëmijët e tyre jashtë vendit. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

I dyshuar për shpërndarje droge, kush është i riu i arrestuari nga “Porosia”

Në vijim të operacionit antidrogë të koduar “Porosia”, shkon në 7 numri i personave të arrestuar. Pas disa muajsh hetime...

Vërshoi si skifter mes maqedonasve, “heroi” i shqiptarëve ka një mesazh për të gjithë

Me flamurin kuq e zi dhe i hipur në një motor Harley, Adnan Abdulla, është bërë një ndër figurat më të përfoluara këto ditë...

83.8 metra, kjo është pema afro 27- vjeçare, më e larta në botë

Kjo pemë gjigande sekuia ndodhet në parkun kombëtar Sequoia, Kaliforni. Është pema më e madhe në botë, e matur nga vëllimi. Ka lartësi rreth (83.8 metra)...

Zgjedhjet e 25 prillit/Kryemadhi: LSI entuziaste, Shqipëria shtëpi për gjithë shqiptarët

Monika Kryemadhi thotë se LSI-ja po angazhohet maksimalisht në fshatën elektorale se se anëtarët e kësaj partie ndejnë shpresë dhe entuziazëm për zgjedhjet e...

Gjyshja e fotografit të njohur bën plot 100 vjeç, ja urimi emocionues i tij

Fotografi i njohur Armando Babani, i ka uruar sot 100-vjetorin e lindjes gjyshes së tij Nezihat Stërmasit. Ajo sot mbush plot 100 vjeç dhe fotoreporteri...

Lajme të tjera

Web TV