U kap me dy pistoleta, Gjykata lë në arrest shtëpie Fjolla Morinën

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Gjykata ka marrë vendimin për arrest shtëpie për këngëtaren kosovare, Fjolla Morina e cila u kap me dy pistoleta me vete ndërsa kalonte kufirin e Morinës për të hyrë në territorin shqiptar.

Këngëtarja u paraqit mëngjesin e sotëm në Gjykatën e Kukësit e cila shtyu seancën nga ora 08:20 për në 13:30. Për ti shpëtuar burgut, këngëtarja tha se ishte dy muajshe shtatzënë duke falsifikuar ekon e shtatzënisë kur pasi u mësua mashtrimi, doktori që i bëri ekon u arratis nga Kosova.

Në gjyq u paraqitën edhe dy shoqëruesit e saj që ndodheshin me të në makinë, biznesmeni 29-vjeçar me origjinë nga Gjilani që jeton në Belgjikë, Fisnik Syla dhe Fitim Muji, shoferi personal i Fjolla Morinës.

Këngëtarja, e cila u kap më 19 shtator në Morinë, tha se nuk e dinte që kishte dy pistoleta me vete në çantë. Para hetuesve, Fjolla Morina është shprehur se pistoletën ia kishte bërë dhuratë një miku i saj nga Gjermania i cili nuk jeton më./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

“10 vjet bashkë”, Rama publikon foto duke puthur Lindën

Kryeministri Edi Rama është zhveshur nga kostumi i kreut të qeverisë dhe ka publikuar një foto përtej të zakonshmes...dhe...

Braho: Ndryshimet kushtetutese nuk do të thotë a priori ndalim i koalicioneve parazgjedhore

Flet Ledio Braho, anëtar i Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve  Nga Fernada Cenko Anëtari i Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS)...

Horoskopi ditor për sot, e shtunë 24 tetor 2020

Dashi Mundohuni të jeni të duruar në dashuri, por dijeni që Hëna nuk është në favorin tuaj. Në frontin e punës, mendoni edhe për disa...

Meta fut në lojë Venecien, kthen Kodin Zgjedhor në Parlament

Presidenti Ilir Meta, sikurse pritej, dje ka kthyer për rishqyrtim ndryshimet kushtetuese dhe ligjin e Kodit Zgjedhor me argumentin se: “Ndryshimet e njëanshme në...

Lajme të tjera

Web TV