Ndërsa kryeministri britanik paralajmëron ditë të vështira nga C*vid, partnerja e tij bën pushime super luksoze (FOTO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson, në fjalimin e mbajtur në Parlament disa ditë më parë deklaroi se tubimet, baret dhe restorantet do të mbyllen në orën 10 të darkës për gjashtë muaj e ardhshëm për shkak të gjendjes së krijuar nga COVID-19.

Por për partneren e tij Carrie Symonds siç duket nuk qenka kështu.

‘Zonja e parë’ angleze së bashku me vogëlushin Vilfredin kanë qëndruar në një nga hotelet më luksoze në Como ku një natë kushton 600 paund.

Pushuesit anglez që takuan Symonds thanë për Daily Mail se ajo shfaqej shumë e relaksuar sikur në botë nuk po ndodhë asgjë.

Ndërkohë, kancelari Rishi Sunak do të paraqesë sot një sërë masash për të parandaluar krizën ekonomike, me rreth pesë milion njerëz që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia për shkak të katërfishimit të të infektuarve me COVID-19 brenda një muaji. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Vetëm ne e mbajtëm premtimin për rrugën e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, e cila është premtuar prej 100 vitesh, duket se po bëhet realitet. Mbrëmjen e sotme...

Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Stravaj në Prrenjas. Në fjalën e tij...

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi eksperimental të ilaçeve kimioterapike dhe...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Lajme të tjera

Web TV