Vllaznia nënshkruan edhe me Abdurrahman Fangajn, mbrojtësi, për 3 sezone kuqeblu

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-mbrojtësi i djathtë i Laçit kthehet tek klubi i vendlindjes me një kontratë 3-vjeçare. Ndonëse trajneri Tomas Brdariç pati pohuar para 10 ditësh në një intervistë të posaçme për RTSH Sport se grupi aktual i lojtarëve ishte grupi përfundimtar me të cilin do të përballonte sezonin, Vllaznia nuk ndalet në merkato dhe të mërkurën në mbrëmje ka bërë të ditur një tjetër përforcimi të rëndësishëm. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Vllaznia ka njoftuar se ka bërë realitet edhe një tjetër firmë në kontratë.
“Drejtuesit e klubit, në përpjekje për të ndërtuar një ekip cilësor, vijojnë edhe punën për rikthimin e futbollistëve të talentuar shkodranë që kanë luajtur me ekipet e tjera”, – shkruan klubi kuqeblu në postimin që më tej, vijon: “Dhe i radhës që rivishet kuqeblu është mbrojtësi Abdurrahman Fangaj. Pas disa sezonesh aktivizimi në radhët e Laçit, tashmë 23-vjeçari do të jetë pjesë e Vllaznisë.” Klubi i Vllaznisë ka sqaruar edhe gjendjen e futbollistit, i cili, sidoqoftë nuk do të jetë menjëherë në dispozicion të trajnerit gjerman për gjysmën e parë të sezonit.
“Lojtari është në fazën e rikuperimit pas një ndërhyrje kirurgjikale që ka bërë kohët e fundit dhe për këtë arsye ka firmosur një parakontratë me klubin tonë e cila do të hyjë në fuqi në janarin e vitit të ardhshëm’, – ka sqaruar më tej klubi i Vllaznisë në postimin e tij, duke shtuar se me Fangajn është rënë dakord që ai të jetë pjesë e skuadrës kuqeblu për 3 sezonet e ardhshme.
Mbrojtësi që luan kryesisht në krahun e djathtë, por përshtatet edhe anë atë të majtë, ka spikatur në 14 ndeshjet që luajti për Tërbunin e Pukës në sezonin 2015-2016, kur ishte vetëm 18 vjeç, duke vijuar të bindë në 102 ndeshje në 4 sezonet e fundit me fanellën e Laçit, ndërsa ka veshur edhe fanellën e Shpresave kuqezi.

Të fundit

Tjetër aksident/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit...

Goditën me thikë dy adoleshentë për t’iu marrë paratë e xhepit, arrestohen të miturit shqiptarë

Dy të mitur me origjinë shqiptare, anëtarë në një organizatë grabitjesh kanë rënë në prangat e autoriteteve helene. Shqiptarët goditën me thikë dhe e...

U përputhën/ Andi i bën propozimin Teas, çifti largohet nga emisioni!

Një moment kaq i bukur dhe kaq i shumëpritur ishte deklarata që Andi dhe Tea bënë ditën e sotme: Të dalin të përputhur nga...

Bëri krimin makabër/ I riu del në park me kokën e prerë të babait

Një i ri i mbuluar në gjak, është parë nga fqinjët duke ecur dhe mbajtur në dorë kokën e prerë të babait të tij. Pasi...

Luhen 3 të parat javës së 16-të të Superiores, Kastrioti ndal Vllazninë pa gola në Shkodër

Fiton Kukësi, Skënderbeu dhe Apolonia ndajnë pikët në Korçë. Kategoria Superiore ka luajtur sot 3 takimet e para të javës së saj dhe pasdreke...

Lajme të tjera

Web TV